Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 3 kwiecień 2013
Rozmowa z Wójtem Gminy Tuchomie Jerzym Lewi Kiedrowskim o ustawie śmieciowej i Projekcie "Mój Rynek"
więcej

Data: 29 marzec 2013
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych instalacją systemów fotowoltaicznych – przeznaczonych do uzyskiwania energii elektrycznej z energii słonecznej.
więcej

Data: 20 marzec 2013
W wyniku ogłoszonego konkursu na opracowanie koncepcji elewacji budynku Urzędu Gminy przy ul. Jana III Sobieskiego 16 w Tuchomiu wpłynęły cztery oferty.

więcej

Zdjęcie do:  Tuchomie na starej fotografii
Data: 19 marzec 2013
Gminny Ośrodek Kultury w Tuchomiu
oraz portal
www.fototuchomie.pl
 
zwracają się z prośbą do wszystkich obecnych i byłych mieszkańców gminy Tuchomie o udostępnienie starych fotografii dokumentujących życie codzienne, ważne uroczystości rodzinne i miejsca charakterystyczne dla Tuchomia.
więcej


Data: 13 marzec 2013
Akademia GKS Myśliwiec Tuchomie prowadzi nabór chłopców z roczników 2004/2005/2006 do sekcji piłkarskiej.
więcej

Data: 7 marzec 2013
NIE ROZMNAŻAJ - NIE PORZUCAJ!
W dn. 1-31 marca 2013 r. w Gabinecie Weterynaryjnym w Tuchomiu
więcej

Data: 4 marzec 2013
Zapraszamy Państwa do nowego serwisu internetowego, który zyskał na przejrzystości i lekkości, a także nowych możliwościach.
więcej

Data: 27 luty 2013
Gmina Tuchomie ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji elewacji budynku Urzędu Gminy przy ul. Jana III Sobieskiego 16 w Tuchomiu
więcej

Data: 25 luty 2013
Od 1 lipca 2013 roku będziemy korzystać z nowego sytemu gospodarki odpadami, który ma zapewnić większy porządek, lepszą segregację i mniejsze zaśmiecenie środowiska.
więcej

Data: 25 luty 2013
Informujemy, iż 26 lutego 2013 r. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu firma ECOSITE Sp. z o.o. organizuje spotkanie z mieszkańcami gminy Tuchomie, którego tematem będzie budowa ZAKŁADU PRODUKCJI PALIWA ALTERNATYWNEGO W TUCHOMIU NA DZIAŁCE NR 89/24.
więcej

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij