Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do: Kampania
Data: 16 czerwiec 2021
16 czerwca br. już po raz trzeci obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia 16 krajów europejskich zjednoczonych w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), w tym Polska, rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.
więcej


Zdjęcie do: Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła dwa konkursy
Data: 16 czerwiec 2021
Informujemy, iż Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła dwa konkursy:
więcej


Zdjęcie do: Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza?
Data: 16 czerwiec 2021
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Takie badanie odbywa się raz na 10 lat i jest obowiązkowe dla każdego mieszkańca Polski. W tym roku spis jest realizowany głównie online, jednak do osób, które do tej pory nie spisały się przez Internet, mogą zadzwonić rachmistrzowie.
więcej


Zdjęcie do: Informacja o wynikach kontroli segregacji odpadów zmieszanych, kosztach, dochodach za maj, odpowiedzi na pytania mieszkańców i film instruktażowy dot. segregacji odpadów
Data: 15 czerwiec 2021
W dniach 7-9 czerwca 2021 r. prowadzono kontrolę prawidłowej segregacji odpadów zmieszanych na terenie Gminy Tuchomie. W tabeli poniżej zestawiono liczbę nieruchomości, które zostały poinformowane o niewłaściwej segregacji oraz nieruchomości, od których nie odebrano odpadów ze względu na rażące naruszenie zasad segregacji.
więcej


Zdjęcie do: Ostatnie posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP bieżącej kadencji.
Data: 9 czerwiec 2021
W dniu 8 czerwca 2021 r. w Tuchomiu odbyło się ostatnie posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Tuchomiu kadencji 2016-2021.
więcej


Zdjęcie do: Informacja o sposobie segregacji śmieci
Data: 9 czerwiec 2021
W związku z przeprowadzoną kontrolą sposobu segregacji odpadów na terenie gminy Tuchomie oraz stwierdzonymi w jest trakcie nieprawidłowości, w załączeniu udostępniamy informację o sposobie segregacji śmieci.
więcej


Zdjęcie do: Spotkanie Wójta Gminy Tuchomie z Sołtysami
Data: 8 czerwiec 2021
W dniu 31 maja 2021 r. odbyło się spotkanie Wójta Gminy Tuchomie z Sołtysami.
więcej


Zdjęcie do: Spotkanie w dniu 9 czerwca 2021 r. dot. obowiązku wymiany kotłów oraz Programu Czyste Powietrze.
Data: 8 czerwiec 2021
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do udziału w spotkaniu dotyczącym obowiązku wymiany kotłów oraz Programu Czyste Powietrze.
 
więcej


Zdjęcie do: Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP Kramarzyny
Data: 2 czerwiec 2021
W dniu 1 czerwca 2021r. brać strażacka, mieszkańcy wsi Kramarzyny i Masłowiczki przywitali nowo zakupiony samochód strażacki jednostki OSP Kramarzyny.
więcej


Zdjęcie do: Kontrola segregacji odpadów
Data: 2 czerwiec 2021
Zakład Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o.o. w trakcie ostatniego odbioru odpadów zmieszanych dokonał kontroli prawidłowości segregacji tych odpadów na terenie gminy Tuchomie. W jej trakcie okazało się, że w większości pojemników na odpady zmieszane znajdowały się odpady nieprawidłowo segregowane, tj. znajdowały się tam odpady frakcji, które podlegają selektywnej zbiórce m.in.: plastik, szkło a w szczególności bioodpady, jak również odpady które dostarczane powinny być do PSZOK (odpady z remontów i demontażu). Takie pojemniki zostały oznaczone przez pracowników ZZO Sierzno żółtymi kartkami.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij