Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 14 maj 2013
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza zbiórkę zużytego sprzętu RTV/AGD na terenie Gminy Tuchomie.
więcej

Zdjęcie do:  Juniorzy awansowali do Finałów Wojewódzkich
Data: 13 maj 2013
Juniorzy E GKS Myśliwiec Tuchomie awansowali do Finałów Wojewódzkich rozgrywek prowadzonych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Słupski w roczniku 2002/2003.
więcej


Data: 8 maj 2013
Odpowiedź na pismo z dnia 30 marca 2013r. dotyczące sprzeciwu dla wydania zgody na budowę Zakładu Paliwa Alternatywnego w Tuchomiu oraz wniosku oo zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 
więcej

Data: 30 kwiecień 2013
Wójt Gminy Tuchomie
Ogłasza konkurs
na kandydata na stanowisko Dyrektora
więcej

Data: 26 kwiecień 2013
W odpowiedzi na wezwanie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 25 marca 2013r, do uzupełnienia Raportu o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie Zakładu Produkcji Paliwa Alternatywnego w Tuchomiu inwestor - ECOSITE Sp.  z o.o.
więcej

Data: 18 kwiecień 2013
Przypominamy Państwu, iż w ramach programu "Mój Rynek" za budynkiem urzędu gminy w Tuchomiu powstaje targowisko.
więcej

Data: 17 kwiecień 2013
Informacja na temat:
  1. wniosku grupy inicjatywnej wyrażającej sprzeciw dla wydania zgody na budowę Zakładu Produkcji Paliwa Alternatywnego w Tuchomiu
  2. wniosku o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru Gminy Tuchomie – wieś Tuchomie
oraz odpowiedzi na zawarte we wniosku problemy
więcej

Data: 8 kwiecień 2013
W "Dzienniku powiatu bytowskiego nasze miasto” (dodatek do Dziennika Bałtyckiego” z dnia 5 kwietnia 2013r.) Pan Łukasz Boyke, reporter Dziennika Bałtyckiego w Bytowie w artykule „W górę w dół” (str. 2), opisał działania Grupy Inicjatywnej z Tuchomia dotyczące sprzeciwu wobec planowanej budowie Zakładu Produkcji Paliwa Alternatywnego w Tuchomiu.

Artykuł przedstawiamy poniżej.
więcej

Data: 6 kwiecień 2013
Zarzuty grupy mieszkańców
wyrażającej sprzeciw wobec planowanej budowie Zakładu Produkcji Paliwa Alternatywnego w Tuchomiu
oraz odpowiedzi na zarzuty
więcej

Data: 5 kwiecień 2013
Do Wójta Gminy Tuchomie został złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie Zakładu Produkcji Paliwa Alternatywnego z odpadów palnych, w tym również z odpadów klasyfikowanych, jako niebezpieczne.
więcej

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij