Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Pomoc żywnościowa
Data: 16 luty 2021
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchomiu informuje, iż rozpoczyna dystrybucję żywności z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 finansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym.
więcej


Zdjęcie do:  Obowiązek złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Data: 16 luty 2021
Informujemy, iż 10 lutego 2021 roku minął termin złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na dzień dzisiejszy do tut. Urzędu Gminy w Tuchomiu wpłynęły 979 deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
więcej


Zdjęcie do:  Aukcja na drewno opałowe
Data: 12 luty 2021
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza pisemną aukcję, której celem jest zbycie drewna opałowego za kwotę jaką oferent zaproponuje w złożonej ofercie, przy czym oferent zobowiązany będzie do samodzielnego pozyskania drewna poprzez mechaniczną wycinkę drzew (i/lub obcięcie gałęzi drzew) rosnących na działce nr 362/4 obręb Trzebiatkowa, na działce nr 39/2 obręb Modrzejewo, na działce nr 279/10 obręb Modrzejewo, na działce nr 196 obręb Kramarzyny oraz w pasie drogowym drogi gminnej 182057G (działka nr 345/5) na terenie gminy Tuchomie (wskazanych i oznaczonych przez gminę). Oferent zobowiązany będzie na warunkach określonych w specyfikacji w terminie do dnia 28 lutego 2021 roku dokonać wycinki.
więcej


Zdjęcie do:  Mamy najczystsze powietrze w powiecie
Data: 9 luty 2021
Od ponad roku na terenie Gminy Tuchomie działa czujnik monitorujący stan jakości powietrza. Urządzenie informuje o temperaturze powietrza, wilgotności, ciśnieniu, a także stężeniu pyłów zawieszonych - PM 2.5 i PM 10 odpowiadających za tzw. smog.
więcej


Zdjęcie do:  Przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników i dachów
Data: 8 luty 2021
W związku z trwającym okresem zimowym i prognozowanymi opadami intensywnego śniegu Wójt Gminy Tuchomie oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypominają wszystkim właścicielom oraz zarządcą nieruchomości o ustawowym obowiązku odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości oraz usuwania sopli, nadmiaru śniegu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli – wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.
więcej


Zdjęcie do:  Kampania #SzczepimySię
Data: 5 luty 2021
Gmina Tuchomie i Ośrodek Zdrowia w Tuchomiu zachęcają mieszkańców Gminy Tuchomie, którzy w roku 2021 kończą 70 lat i powyżej, do rejestracji na szczepienie przeciw COVID – 19.
więcej


Zdjęcie do:  Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Tuchomie w 2021
Data: 4 luty 2021
Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Tuchomie w 2021 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki konkursu „MALUCH+” 2021
Data: 3 luty 2021
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało środki w ramach konkursu "MALUCH+" na rok 2021
więcej


Zdjęcie do:  Zwrot podatku akcyzowego dla rolników
Data: 1 luty 2021
Wójt Gminy Tuchomie informuje, że od 1 lutego 2021 r. do 1 marca 2021 r. rolnicy mają możliwość złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.
więcej


Zdjęcie do:  Wnioski o świadczenie wychowawcze („500 plus”) na okres 2021/2022 rok
Data: 1 luty 2021
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchomiu informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego (500 Plus) na nowy okres 2021/2022 przyjmowane będą:
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij