Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Badania mammograficzne w Tuchomiu - 7 grudnia 2020 r.
Data: 26 listopad 2020
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości: Tuchomie - 7 grudnia 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Jana III Sobieskiego 16.
więcej


Zdjęcie do:  Wójt Gminy Tuchomie ogłasza pisemną aukcję, na zbycie drewna opałowego
Data: 25 listopad 2020
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza pisemną aukcję, której celem jest zbycie drewna opałowego za kwotę jaką oferent zaproponuje w złożonej ofercie, przy czym oferent zobowiązany będzie do samodzielnego pozyskania drewna poprzez mechaniczną wycinkę drzew (i/lub obcięcie gałęzi drzew) rosnących w pasie drogowym drogi gminnej 182004G (działka nr 309), 182013G (działka nr 68), 182043G (działka nr 169), 182075G (działka nr 50), 182015G (działka nr 185), 182069G (działka nr 108/5) na terenie gminy Tuchomie (wskazanych i oznaczonych przez gminę).
więcej


Zdjęcie do:  Umów wizytę w urzędzie skarbowym
Data: 24 listopad 2020
Umów wizytę w urzędzie skarbowym - nowa usługa KAS rusza w całym kraju
więcej


Zdjęcie do:  Kontakt z Ośrodkiem Zdrowia w Tuchomiu
Data: 23 listopad 2020
Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwe, dostępne obecnie, formy kontaktu z Ośrodkiem Zdrowia w Tuchomiu:
więcej


Zdjęcie do:  Akademia kompetencji cyfrowych
Data: 23 listopad 2020
Związek Gmin Pomorskich informuje o możliwości wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line, w ramach projektu pn. „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, podlaskiego”, którego grantobiorcą jest gmina Prabuty.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu
Data: 23 listopad 2020
Główny Urząd Statystyczny ogłosił konkurs na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych, w którym bierzemy udział.
więcej


Zdjęcie do:  Ostatnia szansa na cenne nagrody za spisanie się w ramach PSP 2020
Data: 20 listopad 2020
Tylko do niedzieli można zgłosić się do udziału w Loterii Powszechnego Spisu Rolnego 2020, więc to ostatni moment żeby wygrać!!!
więcej


Zdjęcie do:  Nowy wodociąg w Modrzejewie
Data: 20 listopad 2020
W ramach realizowanych prac w Modrzejewie wykonano już 130 metrowy odcinek wodociągu (pozostało do wykonania podłączenie do sieci, które wykona dzierżawca infrastruktury wodociągowej).
więcej


Zdjęcie do:  Nowe nawierzchnie asfaltowe w Trzebiatkowej
Data: 13 listopad 2020
Dobiegają końca prace związane z przebudową dróg w miejscowości Trzebiatkowa.
więcej


Zdjęcie do:  Narodowe Święto Niepodległości
Data: 10 listopad 2020
Sto dwa lata temu po dziesięcioleciach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Kolejne dekady obfitowały w sukcesy i wielkie tragedie, w chwile triumfu i momenty klęski. Wszystkie je Polska przetrwała, aby pomyślnie się rozwijać i włączyć do zjednoczonej Europy osiągać coraz wyższy poziom gospodarczy i kulturalny.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij