Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Rządowy Program Odbudowy Zabytków
Data: 9 styczeń 2023
W związku z planowanym do złożenia przez Gminę Tuchomie wnioskiem o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków zwracamy się do mieszkańców posiadających obiekty wpisane do rejestru bądź ewidencji zabytków, którzy chcieliby przystąpić do w/w programu o złożenie do dnia 20.01.2023 r. deklaracji zawierającą chęć udziału w projekcie wraz z informacją o zakresie planowanych prac i szacowanym kosztem takich prac. Poniżej przedstawiamy informacje o Programie.
więcej


Zdjęcie do:  Podsumowanie działalności Gminy Tuchomie w 2022 r.
Data: 9 styczeń 2023
Poniżej przedstawiamy informację o działalności Gminy Tuchomie w roku 2022.
więcej


Zdjęcie do:  Złóż wniosek o węgiel
Data: 4 styczeń 2023
Wójt Gminy Tuchomie informuje, że od 1 stycznia 2023 roku Gmina Tuchomie kontynuuje sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych w ramach zakupu preferencyjnego, zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236).
więcej


Zdjęcie do:  Nowa Dyrektor Biblioteki w Tuchomiu.
Data: 3 styczeń 2023
Wtorek, 3 stycznia 2023 r., jest pierwszym dniem pracy Pani Diany Krywiak jako Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs Społeczni Aktywni V edycja!
Data: 2 styczeń 2023
Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecza Słupi ogłasza V edycję konkurs Społeczni Aktywni na małe projekty! Jeśli macie pomysł na realizację inicjatywy aktywizującej i/lub integrującej społeczność lokalną, ale nie macie osobowości prawnej lub potrzebujecie niewielkie wsparcie finansowe i chcecie uniknąć skomplikowanych rozliczeń - ten konkurs jest właśnie dla Was!
więcej


Zdjęcie do:  Terminy polowań zbiorowych
Data: 29 grudzień 2022
Koło Łowieckie "Hubertus" Kramarzyny zawiadamia, że w dniach 06-07.01.2023 i 14.01.2023 r. na terenie obwodów 179 i 106 przeprowadzone zostaną polowania zbiorowe.
więcej


Zdjęcie do:  Kalendarz Gminy Tuchomie na 2023 r.
Data: 28 grudzień 2022
Kalendarz na rok 2023 jest wyjątkowy, ponieważ w jego przygotowaniu wzięło udział kilkaset osób.
więcej


Zdjęcie do:  Gmina Tuchomie liderem w pozyskiwaniu środków UE w powiecie
Data: 27 grudzień 2022
Samorządowi liderzy pozyskiwania środków UE w latach 2014–2021

Świnoujście, Krynica Morska, Dziwnów i Puńsk - w każdym z tych miast dotacje unijne w ostatnich ośmiu latach przekroczyły 10 tys. zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ale są i takie samorządy, gdzie wskaźnik ten wyniósł grubo poniżej 100 złotych – wynika z rankingu pozyskiwania środków unijnych przez jst w latach 2014-21 opracowanego przez prof. Pawła Swianiewicza i dr Julitę Łukomską.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs Ekologiczny - Mistrz Recyklingu i Przyjaciele
Data: 27 grudzień 2022
15 stycznia 2023 rusza IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla dzieci szkół podstawowych. Jakie zadania mamy dla Was tym razem?
więcej


Zdjęcie do:  Boże Narodzenie 2022
Data: 23 grudzień 2022
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Mieszkańcom gminy Tuchomie oraz naszym gościom życzymy obfitości łask bożych, dużo zdrowia, radości i szczęścia oraz odpoczynku od trudu codziennych spraw.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij