Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Otwarcie Alei Lipowej w Trzebiatkowej
Data: 2 lipiec 2019
W dniu 29 czerwca br. dokonano uroczystego otwarcia Alei Lipowej w Trzebiatkowej, wydarzenie to było jednym z punków programu Zjazdu Rodzin Trzebiatowskich i Festiwalu Smaków. Aleja ta była w przeszłości elementem funkcjonującej linii kolejowej. Te pozostałości gmina stara się zagospodarować. Na terenie gminy odnowione zostały niektóre mosty i nasyp kolejowy, który teraz jest wykorzystywany jako ścieżka rowerowa. Istnieje coraz bardziej realna szansa, że nasyp może stać się w przyszłości międzynarodowym szlakiem rowerowym łączącym Berlin z Tallinem.
więcej


Zdjęcie do:  Nadanie Honorowych Obywatelstw Gminy Tuchomie
Data: 2 lipiec 2019
W dn. 29 czerwca 2019 r., podczas jubileuszowego XX Zjazdu Rodów z Trzebiatkowej, Przewodniczący Rady Gminy Tuchomie Pan Wiesław Bezhubka wraz z Wójtem Gminy Panem Jerzym Lewi Kiedrowskim dokonali wręczenia, po raz pierwszy w historii naszej gminy, aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Tuchomie, jako wyrazu najwyższego uznania za działalność na rzecz Trzebiatkowej i Gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze
Data: 1 lipiec 2019
W sobotę 29.06.2019 r. w Studzienicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn młodzieżowych.
więcej


Zdjęcie do:  Spławikowe zawody wędkarskie
Data: 25 czerwiec 2019
W niedzielę (23.06.19) nad jeziorem Borowe w Modrzejewie odbyły się spławikowe zawody wędkarskie.
więcej


Zdjęcie do:  Zawody sportowo-pożarnicze
Data: 24 czerwiec 2019
W niedzielę 23.06.2019 r. na boisku sportowym w Tuchomiu odbyły się zawody sportowo-pożarnicze drużyn młodzieżowych.
więcej


Zdjęcie do:  Otwarcie przystani kajakowej
Data: 24 czerwiec 2019
W ramach dużego przedsięwzięcia pod nazwą Pomorskie Szlaki Kajakowe powstała przystań w Tuchomiu oraz punkt etapowy na szlaku w okolicach Izby Regionalnej w Modrzejewie i przystań zlokalizowana na pozostałościach dawnego młyna w Modrzejewie.
więcej


Zdjęcie do:  Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Data: 19 czerwiec 2019
Drodzy Uczniowie!
Szanowni Nauczyciele i Rodzice!
Dziś mamy podsumowanie wyników nauczania roku szkolnego 2018/2019. Ci uczniowie, którzy bardzo się starali, cały rok solidnie i pilnie pracowali, otrzymali wyróżnienia i świadectwa z paskiem. Takich uczniów jest w naszej gminie 75 (60 w szkole w Tuchomiu i 15 w szkole w Kramarzynach). Nagrody w postaci stypendiów otrzymało łącznie 46 uczniów (38 w Tuchomiu i 8 w Kramarzynach), w tym za wzorowe wyniki w nauce 36 uczniów (32 w Tuchomiu i 4 w Kramarzynach) oraz 10 za wybitne osiągnięcia sportowe (6 w Tuchomiu i 4 w Kramarzynach). W mijającym roku szkoły mogą pochwalić się wieloma znaczącymi sukcesami sportowymi.
więcej


Zdjęcie do:  Wybory uzupełniające sołtysa w Zagonach
Data: 17 czerwiec 2019
W związku z rezygnacją z pełnienia funkcji sołtysa, złożoną w dn. 11 czerwca 2019 r. przez Panią Mariolę Melchert, informujemy, że na dzień 1 lipca br., na godz. 19.00 zarządzone zostały wybory uzupełniające Sołtysa Sołectwa Zagony.
więcej


Zdjęcie do:  Spotkanie z okazji Dnia Seniora
Data: 13 czerwiec 2019
W dn. 13 czerwca 2019 r., odbyło się, zorganizowane przez Stowarzyszenie Tuchomskich Seniorów, spotkanie z okazji Dnia Seniora.
więcej


Zdjęcie do:  GKRPA ogłasza konkurs
Data: 12 czerwiec 2019

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchomiu ogłasza konkurs na realizację zadania:
 
Dofinansowanie obozów socjoterapeutycznych dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym

więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij