Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Nabór na rachmistrza spisowego w NSPLiM w 2021 r.
Data: 29 styczeń 2021
Na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz.U. poz.1775, z późn.zm.) - zwany dalej NSP 2021.

Pan Jerzy Lewi Kiedrowski - Gminny Komisarz Spisowy w gminie Tuchomie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.
więcej


Zdjęcie do:  Narodowy Spis Powszechny 2021
Data: 28 styczeń 2021
W dniu 15.01.2021 r. Wójt Gminy Tuchomie Zarządzeniem nr 309/2021 powołał Gminne Biuro Spisowe.
więcej


Zdjęcie do:  Komisja Rolna, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Drogowej
Data: 27 styczeń 2021
Informujemy, iż 4 lutego (czwartek) odbędzie się posiedzenie Komisji Rolnej, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Drogowej z udziałem Starosty Bytowskiego Pana Leszka Waszkiewicza oraz dyrektora ZDP Pana Mariana Miazgi.
więcej


Zdjęcie do:  Szczepienia dla członków OSP
Data: 27 styczeń 2021
Informujemy, że do dnia 28 stycznia 2021 r. do godziny 8.00 członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej mogą zgłaszać chęć poddania się dobrowolnemu szczepieniu przeciw COVID - 19.
więcej


Zdjęcie do:  Zakończenie konsultacji w sprawie nadania nazw nowym ulicom w Tuchomiu
Data: 27 styczeń 2021
Informacja o zakończeniu konsultacji społecznych w sprawie nadania nazw dla dwóch nowych ulic położonych na terenie miejscowości Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Senio-RITA - prace remontowo-adaptacyjne
Data: 27 styczeń 2021
Rozstrzygnięto przetarg na roboty budowlane w ramach projektu pn. "Prace remontowo-adaptacyjne w punktach Świadczenia usług społecznych w gminie Tuchomie, tj. w budynku świetlicy w Trzebiatkowej i świetlicy w Modrzejewie"
więcej


Zdjęcie do:  Pierwsze szczepienia przeciwko COVID -19
Data: 27 styczeń 2021
Wczoraj (26.01.2021 r.) w Ośrodku Zdrowia w Tuchomiu zaszczepiono pierwszych mieszkańców Gminy Tuchomie, przeciwko COVID – 19.
więcej


Zdjęcie do:  Świetlica Wiejska i OSP w Modrzejewie z nowym wyposażeniem
Data: 25 styczeń 2021
Dzięki wsparciu ze środków zewnętrznych świetlica wiejska i OSP w Modrzejewie zyskało nowe wyposażenie oraz wyremontowano część pomieszczeń.
więcej


Zdjęcie do:  Konsultacje projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej
Data: 25 styczeń 2021
Do 15 lutego 2021 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi potrwa I etap konsultacji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Zapraszamy do zapoznania się z tym projektem i zgłaszania uwag.
więcej


Zdjęcie do:  Nowe zaplecze sanitarne i biurowe w remizie OSP Tuchomie
Data: 25 styczeń 2021
Dzięki dotacji z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 9 700 zł w ramach programu „Wspieranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w ramach modernizacji, remontu i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej ratownictwa, edukacji dla społeczności lokalnej” postało nowe pomieszczenie sanitarne i biurowe w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij