Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zmiany w ośrodku zdrowia w Tuchomiu
Data: 11 październik 2018
Oficjalne otwarcie ośrodka zdrowia w Tuchomiu po zmianie jego zarządcy. Od lipca ośrodek prowadzony jest przez dr Igora Gusarskiego.
więcej


Zdjęcie do:  Sprzęt dla seniorów
Data: 10 październik 2018
W ramach Projektu "Srebrna Sieć" realizowanego przez Gminę Tuchomie Wójt Jerzy Lewi Kiedrowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Bezhubką wręczyli seniorom sprzęt do teleopieki.
więcej


Zdjęcie do:  Podsumowanie kadencji Wójta i Rady Gminy Tuchomie
Data: 9 październik 2018
Zbliżający się koniec kadencji Rady Gminy i Wójta Gminy Tuchomie wymaga złożenia sprawozdania z tego, co w mijającym czteroleciu w naszej gminie zrealizowaliśmy.
więcej


Zdjęcie do:  Umowa na przystanie kajakowe podpisana
Data: 9 październik 2018
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowy z wykonawcami na realizację zadania pn. "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlak Górnej Słupi"
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs fotograficzno-plastyczny
Data: 9 październik 2018
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza konkurs fotograficzno-plastyczny pn. „Moja mała, niepodległa ojczyzna” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
więcej


Zdjęcie do:  Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Tuchomie
Data: 8 październik 2018
W niedzielę (7.10.18) nad jeziorem Borowe w Modrzejewie odbyły się spinningowo-żywcowe zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Pierwsze posiedzenie i szkolenie członków Obwodowych Komisji Wyborczych
Data: 5 październik 2018
Urzędnik Wyborczy Gminy Tuchomie informuje o pierwszym posiedzeniu, wraz ze szkoleniem, członków obwodowych komisji wyborczych ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie, które odbędzie się w dniu 10 października 2018 r. (środa) o godzinie 16.00 w budynku Urzędu Gminy Tuchomie ul. Jana III Sobieskiego 16 (II piętro, sala nr 20).
więcej


Zdjęcie do:  Przebudowa GOK w Tuchomiu
Data: 3 październik 2018
Zakończono przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu. W ramach inwestycji przebudowane całe piętro budynku łącznie z dobudówką i instalacją windy.
więcej


Zdjęcie do:  Ładowarka na PSZOK
Data: 3 październik 2018
W ramach doposażenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dotarła już do nas ładowarka samojezdna, która znacznie ułatwi pracę.
więcej


Zdjęcie do:  Nowa nawierzchnia drogi w Trzebiatkowej
Data: 28 wrzesień 2018
Zakończono przebudowę drogi w Trzebiatkowej. Przedmiotem inwestycji była przebudowa drogi gminnej w Trzebiatkowej na odcinku 500 mb.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij