Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Droga krajowa nr 20 w Kramarzynach zamknięta
Data: 29 lipiec 2020
Do awarii małego mostu w Kramarzynach na DK20 doszło podczas prowadzonych prac budowlanych. Droga została zamknięta i wyznaczono objazdy.
więcej


Zdjęcie do:  Komputery dla biblioteki
Data: 29 lipiec 2020
Instytut Książki ogłosił wyniki naboru do Programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”
więcej


Zdjęcie do:  Pierwsze kroki młodego biznesu 5
Data: 28 lipiec 2020
Powiat Bytowski realizuje projekt "Pierwsze kroki młodego biznesu 5", który finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
więcej


Zdjęcie do:  Działania promocyjne gminy
Data: 28 lipiec 2020
Korzystając z pięknej pogody ruszyliśmy w teren żeby pokazać Państwu nasz urokliwe zakątki.
więcej


Zdjęcie do:  2,6 miliona na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Tuchomie
Data: 24 lipiec 2020
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji pn. "Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Tuchomie"
więcej


Zdjęcie do:  Zmiana godzin pracy urzędu
Data: 21 lipiec 2020
Informujemy, że od dnia 22 lipca 2020 r. (środa), Urząd Gminy w Tuchomiu będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.
więcej


Zdjęcie do:  Dbajmy o porządek
Data: 21 lipiec 2020
Utrzymanie czystości i porządku w gminie jest ustawowym obowiązkiem zarówno władz gminnych jak i mieszkańców. Każdy właściciel posesji zobowiązany jest do dbania o czystość oraz schludny wygląd posesji i otoczenia.
więcej


Zdjęcie do:  Konsultacje społeczne projektu uchwały antysmogowej
Data: 16 lipiec 2020
Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu i obszaru miast, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwały antysmogowej poza miastami”).
więcej


Zdjęcie do:  Informacja o wynikach głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Data: 15 lipiec 2020
Informacja o wynikach głosowania w Gminie Tuchomie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – ponowne głosowanie w dn. 12 lipca 2020 r. (II TURA).
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs fotograficzny „Polska smakuje”
Data: 14 lipiec 2020
Informuję, iż Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpoczął nabór do konkursu fotograficznego „Polska smakuje”. Celem konkursu jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij