Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zawody sportowo-pożarnicze
Data: 25 wrzesień 2018
W niedzielę 23 września na stadionie w Gniewinie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych województwa pomorskiego.
więcej


Zdjęcie do:  Podsumowanie wspólnego projektu
Data: 21 wrzesień 2018
W czwartek (20.09.2018 r.) w Miastku odbyło się podsumowanie wspólnego projektu pn. "Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne w ciągach komunikacyjnych i ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych na terenie gmin Miastko i Tuchomie".
więcej


Zdjęcie do:  Konserwator oczyszczalni
Data: 13 wrzesień 2018
Urząd Gminy w Tuchomiu zatrudni osobę na stanowisko konserwator oczyszczalni ścieków w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Projektu Rocznego Programu Współpracy Gminy Tuchomie z organizacjami pozarządowymi
Data: 11 wrzesień 2018
Wójt Gminy Tuchomie zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag i opinii dot. projektu „Rocznego Programu Współpracy Gminy Tuchomie z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019.
więcej


Zdjęcie do:  Dożynki Gminna 2018
Data: 11 wrzesień 2018
Szanowni rolnicy! Drodzy mieszkańcy gminy Tuchomie oraz goście!

Dziękuję rolnikom za trudną i ciężką całoroczną pracę. Dziękuję za otrzymany na dożynkach symboliczny bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów, którym się sprawiedliwie podzieliliśmy, jak wszystkim w naszej gminie.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs na zastępcę Dyrektora GOK Tuchomie
Data: 5 wrzesień 2018
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu ogłasza konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora.
więcej


Zdjęcie do:  Czyste Powietrze Pomorza - spotkanie informacyjne
Data: 5 wrzesień 2018
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku od września 2018 rozpoczyna wdrażanie na terenie województwa pomorskiego Krajowego Programu „Czyste Powietrze.” Od 04.09.2018r. do 10.10.2018r. prowadzone będą spotkania informacyjne dla mieszkańców województwa pomorskiego. Specjaliści Funduszu odwiedzą każdą gminę i w przystępny sposób przybliżą założenia oraz zakres programu. W sposób warsztatowy przedstawiony zostanie sposób aplikowania do programu w tym rejestracja, określenie wielkości możliwego do uzyskania dofinansowania oraz proces wypełniania wniosku o dofinansowanie.
więcej


Zdjęcie do:  Piknik Senioralny
Data: 4 wrzesień 2018
Dnia 01.09.2018 r w Centrum Międzynarodowych Spotkań odbył się pierwszy Piknik Senioralny „SREBRNY PIKNIK”, zorganizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020(RPO WP 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
więcej


Zdjęcie do:  Zebrania wiejskie 2018 - harmonogram
Data: 4 wrzesień 2018
We wrześniu br. we wszystkich sołectwach gminy Tuchomie odbędą się zebrania wiejskie.
więcej


Zdjęcie do:  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Data: 3 wrzesień 2018
Drodzy Uczniowie! Szanowni Nauczyciele i Rodzice!
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij