Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Starosta Bytowski ostrzega przed dzikami
Data: 16 grudzień 2020
Na terenach zurbanizowanych powiatu bytowskiego, coraz częściej pojawiają się dziki, ponieważ człowiek wkracza w obszary, które były ich naturalnymi ostojami.
więcej


Zdjęcie do:  1500 zł na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej
Data: 15 grudzień 2020
Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja dotycząca projektów z OZE
Data: 15 grudzień 2020
Informacja dotycząca dostawy i montażu instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie Gminy Tuchomie, która jest realizowana w ramach projektu „Inwestycja odnawialnych źródeł energii na terenie Gmin Borzytuchom, Czarna Dąbrówka i Tuchomie”.
więcej


Zdjęcie do:  Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla seniorów.
Data: 14 grudzień 2020
Już po raz trzeci 80 seniorów z naszego powiatu będzie mogło skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko pneumokokom. Program współfinansowany jest w 50% ze środków budżetu Powiatu Bytowskiego i Samorządu Województwa Pomorskiego. 
więcej


Zdjęcie do:  Brak wsparcia dla gminy Tuchomie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Data: 11 grudzień 2020
W ramach pierwszego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Tuchomie złożyła 5 wniosków:
więcej


Zdjęcie do:  Podpisanie umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów
Data: 11 grudzień 2020
W dniu dzisiejszym zawarta została przez gminę Tuchomie umowa na odbiór odpadów komunalnych. Przez najbliższe dwa i pół roku zadanie to realizowane będzie przez Zakład Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o.o.
więcej


Zdjęcie do:  Budowa sieci wod–kan na terenie gminy Tuchomie
Data: 9 grudzień 2020
Dobiegają końca prace związane z realizacją inwestycji pn.: "Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Tuchomie".
więcej


Zdjęcie do:  List Związku Gmin Pomorskich do Premiera Rzeczypospolitej Polskiej
Data: 9 grudzień 2020
Związek Gmin Pomorskich, największy reprezentant gmin w województwie pomorskim, z dużym niepokojem obserwuje zagrożenie związane z terminowym przyjęciem budżetu Unii Europejskiej na kolejny okres programowania. Z nakreślonych planów wynika, że Polska ma szansę być jednym z największych beneficjentów środków pomocowych m.in. z Funduszu Odbudowy, który pozwoli na powrót na właściwe tory rozwoju gospodarczego po pandemii COVID-19.
więcej


Zdjęcie do:  Nowa organizacja ruchu na ulicy Buczka i Górnej w Tuchomiu
Data: 8 grudzień 2020
Gmina Tuchomie informuje, że od dnia 11 stycznia 2021 roku obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu na ulicy Buczka i Górnej w miejscowości Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Przebudowa drogi w Modrzejewie
Data: 8 grudzień 2020
Gmina Tuchomie zakończyła realizację przebudowy drogi w miejscowości Modrzejewo. Dzięki materiałom rozbiórkowym, pochodzącym z chodników i zjazdów zlokalizowanych w zmodernizowanej drodze powiatowej wykonaliśmy odcinek drogi gminnej o długości 100 m i szerokości 3 m, stanowiący przedłużenie istniejącej drogi z kostki betonowej.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij