Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Pomorski e-Bazarek
Data: 10 lipiec 2020
Chcesz sprzedać swoje produkty? A może chcesz kupić żywność najwyższej jakości od lokalnych producentów? Pomorski e-bazarek to świeży pomysł na dostawę prosto od rolnika na nasz stół.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja o lokalach wyborczych - II tura
Data: 10 lipiec 2020
Informacja Wójta Gminy Tuchomie dla mieszkańców Gminy Tuchomie dot. głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - ponowne głosowanie w dn. 12 lipca 2020 r.
więcej


Zdjęcie do:  Laptopy dla szkół
Data: 8 lipiec 2020
W ramach Programu "Zdalna Szkoła" finansowanego ze środków Unii Europejskiej zakupiliśmy 52 laptopy.
więcej


Zdjęcie do:  Dotacja na zakup sprzętu dla OSP
Data: 8 lipiec 2020
Wczoraj (07.07.2020 r.) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach odbyło się uroczyste wręczenie dotacji celowej od Marszałka Województwa Pomorskiego z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupów dla Ochotniczych Straży Pożarnych.
więcej


Zdjęcie do:  Dofinansowanie dla klubów sportowych
Data: 7 lipiec 2020
Trzy wnioski z Gmina Tuchomie otrzymały dofinansowanie na realizację zadań z Programu KLUB 2020.
więcej


Zdjęcie do:  Oferta na realizację zadania w ramach małych grantów
Data: 7 lipiec 2020
Informujemy, iż dnia 02-07-2020 do tutejszego Urzędu wpłynęła OFERTA NA REALIZACJĘ ZADANIA w ramach tzw. MAŁYCH GRANTÓW od Stowarzyszenie Miłośników ENDURO Tuchomie na zadanie pn. "Rozbudowa i modernizacja toru enduro w Tuchomiu".
więcej


Zdjęcie do:  Młody rolnik 2020 - dla kogo 150 tys. zł wsparcia?
Data: 2 lipiec 2020
Od 3 czerwca młodzi rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo, będą mogli starać się o dofinansowanie. Kwota jest niebagatelna – to 150 tys. zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski przez najbliższe dwa miesiące – do 1 sierpnia 2020 r.
więcej


Zdjęcie do:  Ponowne konsultacje społeczne
Data: 2 lipiec 2020
Zarząd Województwa Pomorskiego zawiadamia o ponownym przystąpieniu do konsultacji społecznych projektów Programów ochrony powietrza dla strefy aglomeracji trójmiejskiej i strefy pomorskiej, w których został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki etapu gminnego konkursu
Data: 26 czerwiec 2020
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowanego przez Województwo Pomorskie przy współudziale pomorskich gmin i powiatów.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja o lokalach wyborczych
Data: 26 czerwiec 2020
Informacja Wójta Gminy Tuchomie dla mieszkańców Gminy Tuchomie dot. głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij