Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Data: 26 czerwiec 2020
Dziś nadszedł dzień, na który wszyscy uczniowie każdego roku czekają z wielką niecierpliwością: zakończenie roku szkolnego.
więcej


Zdjęcie do:  Apel Wójta Gminy Tuchomie
Data: 24 czerwiec 2020
W związku ze wzrostem stwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie naszego powiatu, zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy, że stan epidemii trwa, a zagrożenie nie minęło.
więcej


Zdjęcie do:  Przebudowa drogi Tuchomie - Modrzejewo
Data: 23 czerwiec 2020
Informujemy, że Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "Dromos" Sp. z o.o., ul. Gdańska 26, 83-300 Kartuzy rozpoczęła roboty polegające na realizacji zadania
więcej


Zdjęcie do:  500 Plus - komunikat
Data: 22 czerwiec 2020
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchomiu przypomina, że w 2020 roku nie składamy wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego 500 Plus, wyjątkiem jest składanie wniosków na nowo narodzone dzieci. Prawo do świadczenia wychowawczego ustalone jest do 31 maja 2021 roku.
więcej


Zdjęcie do:  Wójt Gminy Tuchomie przypomina o środkach bezpieczeństwa w związku z COVID - 19
Data: 22 czerwiec 2020
Wójt Gminy Tuchomie przypomina, iż pomimo znoszonych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa SARS – CoV – 2 wywołującego chorobę zakaźną COVID – 19, epidemia nie minęła oraz nadal obowiązują nas wprowadzone środki bezpieczeństwa, tj.:
więcej


Zdjęcie do:  Funkcjonowanie urzędu na dotychczasowych zasadach
Data: 22 czerwiec 2020
Informacja Wójta Gminy Tuchomie z dnia 22 czerwca 2020 roku w sprawie tymczasowej organizacji pracy Urzędu Gminy w Tuchomiu w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
więcej


Zdjęcie do:  Nowe zasady funkcjonowania Urzędu Gminy w Tuchomiu
Data: 18 czerwiec 2020
Od najbliższego poniedziałku (22 czerwca 2020 r.), do odwołania, Urząd Gminy w Tuchomiu, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.
więcej


Zdjęcie do:  Otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrza terenowego
Data: 15 czerwiec 2020
Wójt Gminy Tuchomie - Gminny Komisarz Spisowy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrza terenowego, wykonującego czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem przewidzianego w ustawie z dnia 31 lipca 2019r. o powszechnym Spisie Rolnym w 2020 r. spisu rolnego, który wykonywać będzie zadania spisowe na terenie Gminy Tuchomie
więcej


Zdjęcie do:  Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego
Data: 15 czerwiec 2020
W ubiegłym tygodniu jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Daniela i Jan Zmuda Trzebiatowscy z Ciemna.
więcej


Zdjęcie do:  Przetarg na realizację instalacji OZE.
Data: 15 czerwiec 2020
Gmina Tuchomie ogłosiła przetarg dotyczący realizacji projektu: Odnawialne Źródła Energii.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij