Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zebrania Wiejskie - wrzesień 2021
Data: 7 wrzesień 2021
We wrześniu br. we wszystkich sołectwach gminy Tuchomie zaplanowano przeprowadzenie zebrań wiejskich. Ogólny porządek zebrań przedstawia się następująco:
więcej


Zdjęcie do:  Przebudową drogi gminnej w Tągowiu zakończona.
Data: 3 wrzesień 2021
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Unii Europejskiej na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
więcej


Zdjęcie do:  Dożynki Wiejskie w Tuchomiu.
Data: 3 wrzesień 2021
Sołectwo Tuchomie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Nowych Hutach zapraszają na Dożynki Wiejskie połączone z Festynem #SzczepimySięzKGW w dn. 11 września 2021 r. (sobota).
więcej


Zdjęcie do:  Spieszmy się spisać - został już tylko miesiąc!
Data: 3 wrzesień 2021
Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju.
więcej


Zdjęcie do:  6 wrzesień 2021 r. Objazdowy Punkt Szczepień przeciwko COVID - 19 w Tuchomiu
Data: 3 wrzesień 2021
Informujemy, iż 6 września 2021 r. do Tuchomia zawita Objazdowy Punkt Szczepień NZOZ Przychodnia Kościerzyna.
więcej


Zdjęcie do:  #Szczepimy się z KGW Trzebiatkowa
Data: 2 wrzesień 2021
KGW Trzebiatkowa zaprasza na festyn #Szczepimy się z KGW podczas dożynek wiejskich dnia 4 września 2021 r. w Amfiteatrze w Trzebiatkowej - startujemy o godz. 15.00.
więcej


Zdjęcie do:  Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Data: 1 wrzesień 2021
Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Oświaty i Rodzice.
Witamy serdecznie w szkole wszystkich uczniów, szczególnie klas I, rozpoczynających naukę, którzy mają najtrudniej, bo muszą się adaptować do nowych warunków i obowiązków.
więcej


Zdjęcie do:  Poszukujemy kandydata na zastępstwo Dyrektora Gminnego Żłobka w Tuchomiu
Data: 31 sierpień 2021
Wójt Gminy Tuchomie poszukuje kandydata na zastępstwo Dyrektora Gminnego Żłobka w Tuchomiu (umowa o pracę na czas określony ½ etatu dyrektor Gminnego Żłobka w Tuchomiu, ½ etatu opiekun w Gminnym Żłobku w Tuchomiu.),
więcej


Zdjęcie do:  Pożegnanie lata z firmą STAKOM
Data: 30 sierpień 2021
W niedzielę, 29 sierpnia 2021 r., na sali gimnastycznej przy szkole w Tuchomiu odbyło się Pożegnanie lata z firmą STAKOM.
więcej


Zdjęcie do:  Zawody OSP w Kramarzynach
Data: 30 sierpień 2021
W sobotę, 28 sierpnia 2021 r., w Kramarzynach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij