Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do: Kanalizacja sanitarna w Trzebiatkowej
Data: 15 czerwiec 2020
Dobra wiadomość dla części mieszkańców Trzebiatkowej (tzw. Tesmarówki). W przetargu dotyczącym budowy kanalizacji sanitarnej, najkorzystniejsza z złożonych ofert opiewa na kwotę 413 tys. zł, z czego 63% otrzymaliśmy dofinansowania z Unii Europejskiej z programu PROW.
więcej


Zdjęcie do: Powszechny spis rolny
Data: 15 czerwiec 2020
Od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Wyniki spisu rolnego najlepiej opisują obraz polskiego rolnictwa i służą władzom lokalnym do podejmowania trafnych strategicznych decyzji opartych na analizie danych.
więcej


Zdjęcie do: Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych
Data: 15 czerwiec 2020
W terminie od 8 czerwca do 6 lipca 2020 r. na terenie województwa pomorskiego zostanie przeprowadzone badanie pilotażowe: Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych uzyskanych z satelit Sentinel l i Sentinel 2.
więcej


Zdjęcie do: Młyńska w Kramarzynach pokryje się asfaltem
Data: 12 czerwiec 2020
W ramach inwestycji na odcinku 500 mb zostanie położona nawierzchnia asfaltowa o szerokości 3,5 m, wykonane zostaną również obustronnie pobocza o szerokości 0,75 m z kruszywa łamanego i stabilizowanego mechanicznie.
więcej


Zdjęcie do: Informacja Wójta Gminy Tuchomie
Data: 9 czerwiec 2020
w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych do przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.
 
więcej


Zdjęcie do: Nabór wniosków w programie „Moja Woda”.
Data: 5 czerwiec 2020
Rusza nabór wniosków w programie „Moja Woda”, który pozwoli sfinansować 20 tys. instalacji przydomowej retencji. Szacuje się, że przydomowe inwestycje spowodują zatrzymanie 1 mln metrów sześciennych rocznie w miejscu opadu wody, a więc na prywatnych działkach.
więcej


Zdjęcie do: Nowy kocioł w Ośrodku Zdrowia
Data: 5 czerwiec 2020
Dzięki dofinansowaniu na realizację zadania: "Kompleksowa wymiana źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiatu Bytowskiego" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, Działania 10.4 Redukcja emisji współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wymieniony został kocioł w kotłowni budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do: Nowe boisko wielofunkcyjne w Tuchomiu.
Data: 2 czerwiec 2020
W dniu 1 czerwca 2020 r. otwarto, ósme w naszej gminie, boisko ze sztuczną nawierzchnią. 
więcej


Zdjęcie do: Kupujmy świadomie polskie produkty.
Data: 1 czerwiec 2020
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
więcej


Zdjęcie do: Dobre wiadomości drogowe dla mieszkańców Trzebiatkowej.
Data: 28 maj 2020
W dn. 27 maja 2020 r. nastąpiło otwarcie ofert w przetargu: Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Trzebiatkowa.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij