Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa
Data: 1 kwiecień 2020
Mniej osób w sklepie, ograniczenia w poruszaniu się nieletnich, zamknięte parki i bulwary – to tylko niektóre z nowych obostrzeń, jakie wprowadza rząd w związku z epidemią koronawirusa.
więcej


Zdjęcie do:  Roboty na drogach gminnych
Data: 31 marzec 2020
Trwające obecnie prace remontowe na drogach gminnych:
więcej


Zdjęcie do:  Internetowe Konta Pacjenta (IKP)
Data: 31 marzec 2020
Zachęcamy Państwa do założenia Internetowego Konta Pacjenta (IKP), na którym będziecie mogli:
więcej


Zdjęcie do:  Zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych
Data: 30 marzec 2020
Działając w oparciu o pismo Państwowej Komisji Wyborczej nr ZPOW-571-32/20 z dnia 26 marca 2020 r., informujemy osoby zainteresowane o sposobie przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w sytuacji, gdy Urząd Gminy w Tuchomiu wprowadził ograniczenia przyjmowania interesantów z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
więcej


Zdjęcie do:  UWAGA! WAŻNE INFORMACJE!
Data: 27 marzec 2020
Od najbliższego poniedziałku (30.03.2020 r.) zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Tuchomiu i placówki Banku Spółdzielczego w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Komunikat Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie
Data: 26 marzec 2020
Szanowni Państwo!

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych – rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów.
 
więcej


Zdjęcie do:  UWAGA! W piątek (27.03) BANK w Tuchomiu nieczynny!
Data: 26 marzec 2020
Informujemy, że w dn. 27 marca 2020 r. (piątek) placówka Banku Spółdzielczego, zlokalizowana w budynku Urzędu Gminy w Tuchomiu, będzie nieczynna.
więcej


Zdjęcie do:  Zmiany w podatkach i opłatach lokalnych w związku z epidemią
Data: 26 marzec 2020
Szanowni Przedsiębiorcy.

W związku epidemią w celu wsparcia i ochrony przedsiębiorców naszej gminy, informuję, że płatności podatków i opat lokalnych na wniosek przedsiębiorcy, będą odraczane lub rozkładane na raty.
więcej


Zdjęcie do:  Zmiany organizacyjne w UG Tuchomie
Data: 26 marzec 2020
W związku z ogłoszonym dnia 20 marca 2020 r. stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wzrastającą liczba zakażeń koronawirusem wywołującego chorobę COVID – 19 i koniecznością podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa, informujemy, iż od dnia 27 marca 2020 r. ogranicza się wykonywanie zadań przez Urząd Gminy Tuchomie poprzez wyłączenie bezpośredniej obsługi interesantów.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja dla mieszkańców poszczególnych SOŁECTW
Data: 20 marzec 2020
W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego w związku z rozprzestrzenianiami się koronawirusa COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców w ramach podjętych działań zapobiegawczych, prosimy o ograniczenie kontaktów z Sołtysami Gminy Tuchomie wyłącznie do kontaktów telefonicznych.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij