Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zgłoś kandydatów na Starostów Dożynkowych
Data: 16 sierpień 2018
Święto plonów w Gminie Tuchomie zaplanowano na 09.09.2018 r. (niedziela), zachęcamy mieszkańców do zgłaszania propozycji na Starostów Dożynkowych.
więcej


Zdjęcie do:  Przeglądy techniczne hydrantów
Data: 14 sierpień 2018
Wójt Gminy Tuchomie informuje, iż w dniach od 16 sierpnia 2018 r. do 15 września 2018 r., przeprowadzane będą przeglądy techniczne hydrantów na sieciach wodociągowych wraz z płukaniem sieci wodociągowych.
więcej


Zdjęcie do:  Uaktywnienie mieszkańców Gminy Tuchomie poprzez zajęcia warsztatowe - REKRUTACJA
Data: 13 sierpień 2018
Rozpoczęto rekrutację do projektu pn. "Uaktywnienie mieszkańców Gminy Tuchomie poprzez zajęcia warsztatowe" Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w projekcie.
więcej


Zdjęcie do:  Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego
Data: 10 sierpień 2018
Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej dla przedsięwzięcia:
więcej


Zdjęcie do:  Widokowa i Tarasowa pokryją się asfaltem
Data: 9 sierpień 2018
Gmina Tuchomie otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (edycja 2018), na przebudowę ulic Widokowej i Tarasowej w miejscowości Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Zaproszenie do składania ofert
Data: 8 sierpień 2018
Gmina Tuchomie, 77-133 Tuchomie, ul. Jana III Sobieskiego 16 zaprasza do złożenia oferty cenowej na zakup, montaż i dostawę 2 zestawów multimedialnych do SP Kramarzyny na które składają się:
więcej


Zdjęcie do:  Subregionalna Trasa Rowerowa - konsultacje
Data: 7 sierpień 2018
Przedstawiamy Państwu koncepcji nowej trasy rowerowej po dawnych nasypach kolejowych, która ma prowadzić również przez Gminę Tuchomie (zwanej roboczo Subregionalną Trasą Rowerową).
więcej


Zdjęcie do:  Zakończono przebudowy dróg na nawierzchnię z kostki POLBRUK w Masłowicach Tuchomskich oraz Ciemnie
Data: 31 lipiec 2018
więcej


Zdjęcie do:  Nowy asfalt w Masłowicach Trzebiatkowskich
Data: 31 lipiec 2018
Zakończono kolejną inwestycję polegającą na przedłużeniu o 190 mb nawierzchni asfaltowej drogi powiatowej w Masłowicach Trzebiatkowskich. Koszt inwestycji wyniósł 56 000 zł, z czego połowę sfinansował Powiat Bytowski oraz 11 tys. zł dołożyło sołectwo Masłowice Trzebiatkowskie w ramach funduszu sołeckiego.
więcej


Zdjęcie do:  WYMIANA KOTŁÓW I TERMOMODERNIZACJA
Data: 30 lipiec 2018
Program dofinansowania do 90 % inwestycji.
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na ocieplanie budynków, wymianę kotłów c.o. i instalacje OŹE.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij