Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Nowe nawierzchnie asfaltowe w Tuchomiu i Tągowiu
Data: 17 sierpień 2021
Rozpoczęły się roboty drogowe polegające na przebudowie nawierzchnia ul. Łąkowej w Tuchomiu oraz drogi wewnętrznej w Tągowiu.
więcej


Zdjęcie do:  75-lecie działalności OSP Tuchomie
Data: 9 sierpień 2021
Druhny i Druhowie cieszę się, że mamy aktywną Ochotniczą Straż Pożarną w Tuchomiu, która zorganizowała obchody jubileuszu wraz z piknikiem rodzinnym.
więcej


Zdjęcie do:  Środki z LGR na fotowoltaikę, ogrody deszczowe i infrastrukturę turystyczną
Data: 6 sierpień 2021
Rada Rybackie Lokalnej Grupy Działania "Pojezierza Bytowskiego" przyznała dofinansowanie na trzy nasze projekty.
więcej


Zdjęcie do:  Rolnicy mogą zbierać plony przed złożeniem wniosku suszowego w aplikacji.
Data: 2 sierpień 2021
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie widzi żadnych przeszkód w dokonywaniu zbiorów plonów przed złożeniem w aplikacji, przez producenta rolnego, wniosku o oszacowanie szkód spowodowanych wystąpieniem suszy w 2021 r. 
więcej


Zdjęcie do:  Rodzinny piknik strażacki
Data: 2 sierpień 2021
Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchomiu obchodzi w tym roku 75-lecie swojej działalności. Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków pożarnictwa w dniu 7 sierpnia 2021 roku (sobota) na „RODZINNY PIKNIK STRAŻACKI”.
więcej


Zdjęcie do:  Senio-RITA Piknik w Izbie Regionalnej w Modrzejewie
Data: 30 lipiec 2021
W dniu 29 lipca 2021roku ramach projektu pn. Senio-RITA o godz. 10.00 został zorganizowany Senio-RITA Piknik w Izbie Regionalnej w Modrzejewie.
więcej


Zdjęcie do:  #Szczepimy Się z OSP
Data: 29 lipiec 2021
Ochotnicza Straż Pożarna włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Jednostki OSP, które zaangażują się we wsparcie szczepień przeciw COVID-19 mogą zdobyć nagrody pieniężne!
więcej


Zdjęcie do:  Szczepienia w Kramarzynach, Trzebiatkowej, Tuchomiu i Nowych Hutach
Data: 29 lipiec 2021
Informujemy, iż 4 sierpnia 2021 r. w miejscowościach: Kramarzyny, Trzebiatkowa, Tuchomie, Nowe Huty – znów zawita do nas mobilny punkt szczepień przeciwko COVID – 19 .

więcej


Zdjęcie do:  Bezpłatne badania mammograficzne w Tuchomiu – 11 i 12 sierpnia 2021 r.
Data: 28 lipiec 2021
Mobilne pracownie mammograficzne będą do dyspozycji Pań w miejscowości Tuchomie - 11 i 12 sierpnia 2021, na placu przy Urzędzie Gminy, ul. Jana III Sobieskiego 16.
więcej


Zdjęcie do:  Czy pamiętasz, że spis trwa do 30 września br.?
Data: 28 lipiec 2021
Główny Urząd Statystyczny przypomina, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis trwa do 30 września br.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij