Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Piękna Wieś Pomorska 2014
Data: 1 lipiec 2014
Informujemy, iż w ramach konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2014" z Gminy Tuchomie zgłoszono:
więcej


Zdjęcie do:  Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP OSP Miastko 2014
Data: 30 czerwiec 2014
W dniu 21 czerwca 2014r. na stadionie OSiR w Miastku młodzi strażacy ochotnicy z powiatu bytowskiego rywalizowali w VIII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP OSP. Na miasteckim stadionie ścigali chłopcy i dziewczęta w dwóch grupach wiekowych, Gr.I 12-15 lat i Gr. II A 16-18 lat. Do startu w konkurencjach pożarniczych - sztafeta 7 x 50m i ćwiczenie bojowe stanęło 20 drużyn w grupie I i 17 drużyn w grupie II A.
więcej


Data: 26 czerwiec 2014
Przedstawiamy Państwu harmonogram prac nad Strategią Rozwoju Gminy Tuchomie na lata 2014 – 2020.
więcej

Zdjęcie do:  Karta Dużej Rodziny
Data: 17 czerwiec 2014
W dniu 27 maja 2014 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę nr 85 w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych, zwanego dalej „programem” oraz przyjęła rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych, zwanego dalej „rozporządzeniem”. Uchwała i rozporządzenie wchodzą w życie w dniu 16 czerwca 2014r.
więcej


Zdjęcie do:  Zagospodarowanie brzegu jeziora Spore w Ciemnie
Data: 6 czerwiec 2014
Informujemy, iż trwają prace związane z zagospodarowanie brzegu jeziora Spore w Ciemnie.
więcej


Zdjęcie do:  Wymiana pokrycia dachowego na GOK w Tuchomiu
Data: 5 czerwiec 2014
Rozpoczęto wymiana pokrycia dachowego na Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu w ramach realizacji operacji pn. "Modernizacja infrastruktury społeczno-kulturalnej na terenie Gminy Tuchomie"
więcej


Zdjęcie do:  Kajakiem przez Pomorze
Data: 5 czerwiec 2014
Rzeka "Kamienica" jest jednym z najbardziej atrakcyjnych szlaków kajakowych w regionie, dlatego też Gmina Tuchomie przystąpiła do projektu partnerskiego pn.: "Kajakiem przez Pomorze – zagospodarowanie szlaków wodnych w województwie pomorskim dla rozwoju turystyki kajakowe", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego 2014-2020.
więcej


Data: 2 czerwiec 2014
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza nabór na stanowisko robotnika gospodarczego – kierowca w Urzędzie Gminy w Tuchomiu
więcej

Zdjęcie do:  Dzień Matki w GOK
Data: 27 maj 2014
W Tuchomskim GOK swoje święto miały mamy, z tej to okazji zaprezentowały się grupy i soliści na co dzień ćwiczący w Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego w Gminie Tuchomie
Data: 26 maj 2014
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij