Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  GUS ogłasza konkurs dla KGW
Data: 29 wrzesień 2020
Koła Gospodyń Wiejskich to organizacje bardzo ważne dla mieszkańców wsi. Aktywnie działają na rzecz rozwoju środowisk wiejskich i rolnictwa. Często stanowią serce wiejskiej społeczności.
więcej


Zdjęcie do:  IX edycja Konkursu o certyfikat marki lokalnej Zielone Serce Pomorza 2020
Data: 29 wrzesień 2020
Ruszyła kolejna już IX – edycja konkursu o certyfikat marki lokalnej Zielone Serce Pomorza, która ma identyfikować najlepsze  produkty, usługi i wydarzenia naszego regionu.
więcej


Zdjęcie do:  Asfalt na Młyńskiej w Kramarzynach
Data: 28 wrzesień 2020
Przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową oraz nowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku 500 m na ul. Młyńskiej w Kramarzynach już gotowe.
więcej


Zdjęcie do:  Powiat Bytowski w żółtej strefie
Data: 25 wrzesień 2020

Od dnia 26 września 2020 (sobota) Powiat Bytowski, na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów, znika z czerwonej strefy i znajdzie się w żółtej strefie obostrzeń (COVID).
 
 

więcej


Zdjęcie do:  OZE - znamy wykonawców
Data: 25 wrzesień 2020
W dniu 18.08.2020r. otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na Dostawę i montaż instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie Gminy Tuchomie. Wpłynęło 6 ofert, w tym na zadanie nr 1,2,3 po jednej ofercie, natomiast na zadanie nr 2 wpłynęło 6 ofert.
więcej


Zdjęcie do:  Telefoniczny rachmistrz PSR 2020
Data: 25 wrzesień 2020
Rolniku! Może do Ciebie zadzwonić rachmistrz spisowy PSR2020 (tel. 22 279 99 99 lub 22 666 66 62). Jeżeli nie spisałeś się samodzielnie, przekaż mu wszystkie potrzebne informacje.
więcej


Zdjęcie do:  Tuchomko nagrodzone
Data: 24 wrzesień 2020
Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Leszek Bona i Przewodniczący Sejmiku Jan Kleinszmidt przekazali sołectwu Tuchomko nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie Piękna Wieś Pomorska.
więcej


Zdjęcie do:  Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego
Data: 24 wrzesień 2020
Zespół Szkół w Tuchomiu otrzymał środki na kontynuację dodatkowych zajęć z języka angielskiego.
więcej


Zdjęcie do:  Asfalt na przepuście DK 20 w Kramarzynach
Data: 21 wrzesień 2020
Na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Kramarzyny na remontowanym przepuście została już wylana nowa nawierzchnia asfaltowa.
więcej


Zdjęcie do:  Powiat Bytowski w czerwonej strefie obostrzeń (COVID).
Data: 18 wrzesień 2020
Od dnia 19 września 2020 (sobota) Powiat Bytowski, na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów, znalazł się w czerwonej strefie obostrzeń (COVID).
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij