Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Wymiana studni rewizyjnych
Data: 15 luty 2019
Gmina Tuchomie w ramach projektu "Poprawa efektywności oczyszczania ścieków na oczyszczalni ścieków w Tuchomiu" planuje wymianę 27 studni rewizyjnych.
więcej


Zdjęcie do:  Harmonogram walnych zebrań sprawozdawczych OSP gminy Tuchomie
Data: 14 luty 2019
Harmonogram walnych zebrań sprawozdawczych ochotniczych straży pożarnych na terenie gminy Tuchomie w okresie od 08.02.2019 r. do 02.03.2019 r.
więcej


Zdjęcie do:  GKRPA ogłasza wyniki konkursu
Data: 13 luty 2019
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani w Gminie Tuchomie ogłasza wyniki konkursu w ramach zadań:
więcej


Zdjęcie do:  Koperta życia
Data: 11 luty 2019
Z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa seniorów zostały zakupione "KOPERTY ŻYCIA", które dostępne są w GOPS w Tuchomiu oraz w tut. Ośrodku Zdrowia.
więcej


Zdjęcie do:  Aktualizacja danych dotyczących podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego
Data: 4 luty 2019
Urząd Gminy Tuchomie przeprowadza aktualizację danych dotyczących podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.

Prosimy wszystkich mieszkańców Gminy Tuchomie o złożenie aktualnej informacji w sprawie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.
więcej


Zdjęcie do:  Szkolenia w ramach projektu „Srebrna Sieć”
Data: 30 styczeń 2019
W ramach projektu "Srebrna Sieć" organizowane są szkolenia i warsztaty, które mają na celu podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu obszarów psychospołecznych, dietetyki i żywienia, radzenia sobie ze stresem oraz konfliktami.
więcej


Zdjęcie do:  Pierwsze posiedzenie Tuchomskiej Rady Seniorów.
Data: 30 styczeń 2019
24 stycznia 2019 r. w Urzędzie Gminy w Tuchomiu odbyło się pierwsze posiedzenie Tuchomskiej Rady Seniorów.
więcej


Zdjęcie do:  Posiedzenie Zarządu Związku OSP RP Tuchomie
Data: 25 styczeń 2019
W dniu 22.01.2019 r. w remizie OSP Tuchomie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku OSP RP Tuchomie, na którym podsumowano rok 2018 i przedstawiono plany na rok 2019.
więcej


Zdjęcie do:  Budowa systemu powiadamiania i alarmowania ludności
Data: 25 styczeń 2019
Powiat Bytowski wraz z gminami: Borzytuchom, Bytów, Czarna Dąbrówka, Kołczygłowy, Lipnica, Miastko, Parchowo, Studzienice, Trzebielino oraz Tuchomie, realizuje partnerski projekt pn.: „Budowa systemu powiadamiania i alarmowania ludności oraz zintegrowanej łączności w powiecie bytowskim w uwarunkowaniach zagrożenia, w szczególności powodziowego”.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych
Data: 25 styczeń 2019
W załączniku przedstawiamy Państwu wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Tuchomie w 2019 roku przez organizację pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij