Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Młody rolnik 2020 - dla kogo 150 tys. zł wsparcia?
Data: 2 lipiec 2020
Od 3 czerwca młodzi rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo, będą mogli starać się o dofinansowanie. Kwota jest niebagatelna – to 150 tys. zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski przez najbliższe dwa miesiące – do 1 sierpnia 2020 r.
więcej


Zdjęcie do:  Ponowne konsultacje społeczne
Data: 2 lipiec 2020
Zarząd Województwa Pomorskiego zawiadamia o ponownym przystąpieniu do konsultacji społecznych projektów Programów ochrony powietrza dla strefy aglomeracji trójmiejskiej i strefy pomorskiej, w których został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki etapu gminnego konkursu
Data: 26 czerwiec 2020
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowanego przez Województwo Pomorskie przy współudziale pomorskich gmin i powiatów.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja o lokalach wyborczych
Data: 26 czerwiec 2020
Informacja Wójta Gminy Tuchomie dla mieszkańców Gminy Tuchomie dot. głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.
więcej


Zdjęcie do:  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Data: 26 czerwiec 2020
Dziś nadszedł dzień, na który wszyscy uczniowie każdego roku czekają z wielką niecierpliwością: zakończenie roku szkolnego.
więcej


Zdjęcie do:  Apel Wójta Gminy Tuchomie
Data: 24 czerwiec 2020
W związku ze wzrostem stwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie naszego powiatu, zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy, że stan epidemii trwa, a zagrożenie nie minęło.
więcej


Zdjęcie do:  Przebudowa drogi Tuchomie - Modrzejewo
Data: 23 czerwiec 2020
Informujemy, że Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "Dromos" Sp. z o.o., ul. Gdańska 26, 83-300 Kartuzy rozpoczęła roboty polegające na realizacji zadania
więcej


Zdjęcie do:  500 Plus - komunikat
Data: 22 czerwiec 2020
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchomiu przypomina, że w 2020 roku nie składamy wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego 500 Plus, wyjątkiem jest składanie wniosków na nowo narodzone dzieci. Prawo do świadczenia wychowawczego ustalone jest do 31 maja 2021 roku.
więcej


Zdjęcie do:  Wójt Gminy Tuchomie przypomina o środkach bezpieczeństwa w związku z COVID - 19
Data: 22 czerwiec 2020
Wójt Gminy Tuchomie przypomina, iż pomimo znoszonych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa SARS – CoV – 2 wywołującego chorobę zakaźną COVID – 19, epidemia nie minęła oraz nadal obowiązują nas wprowadzone środki bezpieczeństwa, tj.:
więcej


Zdjęcie do:  Funkcjonowanie urzędu na dotychczasowych zasadach
Data: 22 czerwiec 2020
Informacja Wójta Gminy Tuchomie z dnia 22 czerwca 2020 roku w sprawie tymczasowej organizacji pracy Urzędu Gminy w Tuchomiu w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij