Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 11 marzec 2019
Z okazji Dnia Sołtysa w niedzielę (10.03.2019 r.) odbył się II Gminny Turniej Rad Sołeckich, w którym wzięło udział 11 sołectw.
Najlepiej z przygotowanymi konkurencjami poradziło sobie sołectwo Masłowiczki, które zdobyło pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim miejscu uplasowało się Piaszno, a trzecie miejsce przypadło sołectwu Masłowice Trzebiatkowskie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

W Polsce mamy 40 tyś sołtysów stojących od zawsze na czele lokalnej społeczności obejmującej jedną miejscowość. Od 9 lat sołtysi mogą samodzielnie realizować swoje pomysły poprzez fundusz sołecki.

Sołtysi i Rady Sołeckie pełnią ważną rolę w społeczeństwie i bez Was trudno sobie wyobrazić wieś.

Życzymy samych sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Dziękujemy za dotychczasową aktywną pracę.

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Przewodniczący Rady Gminy
Wiesław Bezhubk

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij