Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 11 marzec 2019
Z okazji Dnia Sołtysa w niedzielę (10.03.2019 r.) odbył się II Gminny Turniej Rad Sołeckich, w którym wzięło udział 11 sołectw.
Najlepiej z przygotowanymi konkurencjami poradziło sobie sołectwo Masłowiczki, które zdobyło pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim miejscu uplasowało się Piaszno, a trzecie miejsce przypadło sołectwu Masłowice Trzebiatkowskie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

W Polsce mamy 40 tyś sołtysów stojących od zawsze na czele lokalnej społeczności obejmującej jedną miejscowość. Od 9 lat sołtysi mogą samodzielnie realizować swoje pomysły poprzez fundusz sołecki.

Sołtysi i Rady Sołeckie pełnią ważną rolę w społeczeństwie i bez Was trudno sobie wyobrazić wieś.

Życzymy samych sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Dziękujemy za dotychczasową aktywną pracę.

Wójt Gminy Tuchomie
Jerzy Lewi Kiedrowski

Przewodniczący Rady Gminy
Wiesław Bezhubk

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij