Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 13 marzec 2020
Szanowni Mieszkańcy Gminy Tuchomie
W związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz zgodnie z zaleceniami unikania zbiorowisk, skupisk ludzi, zwracamy się z prośbą o niezałatwianie spraw bezpośrednio w urzędzie oraz jednostkach organizacyjnych. Załatwiajmy sprawy przez telefon lub drogą elektroniczną.

Pracownicy urzędu oraz jednostek organizacyjny będą dostępni dla mieszkańców pod numerami telefonów. Zapytania można kierować również na adresy mailowe urzędu i jednostek, dostępne na stronach internetowych Urzędu. Bieżące informacje oraz instrukcje postępowania mieszkańcy mogą śledzić na stronie internetowej www.tuchomie.pl.

W obecnej sytuacji zachęcam Państwa również do regulowania zobowiązań finansowych wobec Gminy (podatki, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłaty za odprowadzanie wody i ścieków) za pomocą bankowości elektronicznej:

- rachunek bankowy bankowy do wpłat za podatki lokalne, za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków:
0593 2100 0100 0018 2120 0000 20

- rachunek bankowy do wpłat za odpady komunalne (śmieci):
98 9321 0001 0000 1821 2000 0480
 
O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco. Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność za siebie i innych, stosujmy się do zaleceń i wytycznych!!!

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij