Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 8 kwiecień 2020
Zakończono prace remontowe aneksu kuchennego w Modrzejewie. W ramach projektu "Wsparcie społeczności lokalnej poprzez remont wraz z wyposażeniem aneksu kuchennego przy świetlicy wiejskiej i OSP w miejscowości Modrzejewo". W dawnym magazynie strażackim powstał aneks kuchenny, zakupiony został podstawowy sprzęt AGD.
Zadanie zostało zrealizowane przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Modrzejewie ze środków LDG Partnerstwo Dorzecza Słupi i Gminy Tuchomie.

Nowa kuchnia służyć będzie strażackiej braci oraz wszystkim mieszkańcom sołectwa Modrzejewo. W przyszłości zostaną przeprowadzone dwa spotkania z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Wartość zadania: 26 541,76 zł.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij