Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 6 wrzesień 2019
W niedzielę 8 września w Bytowie zostanie rozegrany ORLEN Lang Team Race - kolarski wyścig dla amatorów trasami Czesława Langa o Puchar Burmistrza Bytowa. Do wyboru są dwa dystansie – Maxi (104 km) oraz Mini (42 km). Wszyscy chętni mogą wziąć udział w Paradzie Rowerowej.
Podczas ORLEN Lang Team Race w Bytowie do wyboru będą dwa dystanse.

Liczący 104 kilometry Maxi to prawdziwe wyzwanie nawet dla dobrze przygotowanych kolarzy. Po starcie przy Stadionie Miejskim peleton wyruszy na dużą rundę prowadzącą między innymi przez Chomice, Tągowie, Tuchomko, Tuchomie, Ciemno, Trzebiatkową, Barnowo, Kołczygłowy, Niedarzyno, z powrotem do Bytowa.

Dystans Mini liczy 42 kilometry, a startujący na nim kolarze przejadą między innymi przez Chomice, Tągowie, Tuchomko, Modrzejewo, Struszewo i Krosnowo. Meta również w Bytowie.

W związku z przejazdem przez Gminę Tuchomie spodziewamy się utrudnień w ruchu w godzinach od ok. 11:14 do 11:55. 

Mapka z zaznaczoną trasą przejazdu oraz minutówki poszczególnych tras znajdują się w załącznikach poniżej.

Zachęcamy do kibicowania przy trasie.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij