Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 12 styczeń 2023
W dniu 11 stycznia 2023 r., odbyło się robocze spotkanie wójta z przewodniczącym rady gminy i przewodniczącymi komisji.
W trakcie spotkania dokonano podsumowania pracy rady gminy i komisji w roku 2022 oraz dyskutowano o planach pracy tych organów w roku bieżącym, w szczegolności dot. uściślenia terminów związanych z realizacją planów pracy, kwestii posiedzeń wyjazdowych komisji, planów zapraszania gości z zewnątrz na sesje rady gminy i posiedzenia komisji oraz procedur rozpatrywania wniosków składanych przez mieszkańców.

W trakcie spotkania omówiono również zasady współpracy rady i komisji z kierownikami gminnych jednostek organizacyjnych oraz sołtysami i radami sołeckimi.

Uczestnicy spotkania dyskutowali także o sposobnie informowania mieszkańców o realizowanych działaniach, w tym o gminnym informatorze na rok 2023.


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij