Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 30 sierpień 2019
Gmina Tuchomie informuje, iż w terminie do 6 września 2019 r. można składać wnioski na szacowanie strat spowodowanych wystąpieniem suszy na łąkach dwukośnych i trójkośnych oraz pastwiskach na V i VI klasie ziemi.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach w ósmym okresie raportowania (01.VI-31VII) potwierdził wystąpienie, w ograniczonym zakresie, suszy na terenie naszej gminy. Zgodnie z wytycznymi, w przypadku gdy dla danej rośliny nie jest prowadzony monitoring suszy, a taka jest w przypadku łąk i pastwisk, szkody można szacować, jeżeli monitoring potwierdza występowanie suszy w uprawach o analogicznych wymaganiach wodnych.

W związku z powyższym powołana decyzją Wojewody Pomorskiego Komisja do oszacowania szkód spowodowanych suszą na terenie Gminy Tuchomie dokona szacowania strat spowodowanych wystąpieniem suszy na łąkach i pastwiskach.

Formularze wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy w Tuchomiu, pok. Nr 11 oraz w plikach do pobrania. Dodatkowych informacji udziela Pani Natalia Kauczoch, tel. 59 821 50 55. 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij