Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 14 wrzesień 2021
Koło Gospodyń Wiejskich Kramarzyny oraz Rada Sołecka wsi Kramarzyny zapraszają na Dzień Ziemniaka w ramach narodowych programu szczepień #Szczepimy się z KGW - 18 wrzesień 2021 r. - początek imprezy godz. 14.00.
W programie imprezy, m.in.:
  • plecenie wianków (jesienne dekoracje);
  • warsztaty, szkolenie;
  • drobne upominki dla zaszczepionych;
  • gry i zabawy dla dzieci;
  • konkursy (rzut ziemniakiem, zbieranie ziemniaków na czas, obieranie ziemniaków na czas).
Na przybyłych czekają ziemniaczane smakołyki: sałatka ziemniaczana, ziemniaki z grila, jak również pierogi, kiełbaska z ogniska, ciasto i napoje.

Punkt Szczepień przeciwko COVID - 19 bedzie dostępny w godzinach: 14.00 - 19.00. Szczepienia bez uprzedniej rejestracji szczepionkami Pfizer i Johnson&Johnson. Nie zwlekaj! Przyjdź i zaszczep się !!!

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij