Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 7 wrzesień 2021
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Unii Europejskiej na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W zakres prac, zrealizowanych przez Przedsiębiorstwo POL-DRÓG Drawsko Pomorskie, wchodziło wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości 515 m i szerokości zmiennej od 3,5 m do 5 m z poboczami obustronnymi o szerokości 0,75 m oraz zjazdami.
Z uwagi na ruch pojazdów ciężarowych po drodze, wykonana została ona w opornikach betonowych, zabezpieczających krawędzie jezdni przed uszkodzeniem.

Koszt prac wyniósł 329.781,16 zł, z czego kwota 170.601,42 zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij