Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 10 listopad 2022
W dn. 8 listopada 2022 r., odbyło się Święto Seniora i Jubilata Stowarzyszenia Tuchomskich Seniorów. Z tej okazji Wójt Gminy Tuchomie złożył seniorom okolicznościowe życzenia.
Szanowni seniorzy.

Serdecznie dziękuję Zarządowi Stowarzyszenia Tuchomskich Seniorów za udane działania na rzecz seniorów z naszej gminy.

Gmina Tuchomie od lat wspiera różne przedsięwzięcia Waszego stowarzyszenia pod trafnym tytułem Aktywny Senior, w ramach którego w tym roku odbyły wyjazdy do teatru, wycieczki, spotkania czy imprezy integracyjne. Dla seniorów realizujemy unijny program Seniorita, w ramach którego odbywają się cykliczne zajęcia tematyczne, szkolenia, akcje pomocowe.Dla seniorów utworzono w naszej gminie już cztery Kluby Seniora. Piąty powstaje w Tągowiu. Najprężniej działa, m.in. dzięki zaangażowaniu Pani sołtys Bogumiły Ryngwelskiej, Klub Senior-Wigor w Tuchomiu, który w tym roku nie przerwał działalności nawet w wakacje. Kluby i stowarzyszenie stają się miejscem do wzajemnego wsparcia, doradztwa między seniorami, aby jeden drugiemu pomagał. Seniorzy posiadają różne umiejętności i wiedzę, którą można pożytecznie wykorzystać.

Gmina jest otwarta na nowe pomysły, zachęcamy zatem do dalszej aktywnej współpracy Gminną Radę Seniorów oraz Stowarzyszenie Tuchomskich Seniorów, któremu jednocześnie życzę dobrych pomysłów i realizacji wszystkich planów, dzięki czemu seniorom w naszej gminie będzie się żyło lepiej i ciekawiej.
Wszystkim seniorom życzę lepszej opieki zdrowotnej, abyście Państwo byli zdrowi, żebyście się mogli bardziej cieszyć życiem na emeryturze.


Jerzy Lewi Kiedrowski
Wójt Gminy Tuchomie

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij