Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 14 listopad 2022
W dn. 11 listopada 2022 r., w Tuchomiu odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości.
Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny w kościele p.w. Św. Wojciecha w Tuchomiu. Następnie odbył się uroczysty apel przy pamiątkowym obelisku przy Zespole Szkół w Tuchomiu. Po apelu uczestnicy uroczystości udali się do szkoły, gdzie mogli obejrzeć wspaniałe przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Tuchomiu.

Na zakończenie na wszystkich uczestników uroczystości czekał smaczny poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom uroczystości: Zespołowi Szkół w Tuchomiu, Sołectwu Tuchomie oraz OSP Tuchomie. Szczególne podziękowania składamy ks. Franciszkowi Pudlewskiemu za odprawienie uroczystej mszy świętej. 

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij