Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Dzień Strażaka
Data: 4 maj 2020
Z okazji Święta Dnia Strażaka Prezes ZG wraz z Komendantem Gminnym życzą wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.
więcej


Zdjęcie do:  Święta majowe 2020 r.
Data: 30 kwiecień 2020
Na początku maja obchodzimy w Naszej Ojczyźnie wiele ważnych świąt oraz rocznic związanych z wydarzeniami jakie w tych dniach, na przestrzeni dziejów, miały miejsce w naszym kraju oraz w Europie.
więcej


Zdjęcie do:  Ekologiczne ogrzewanie dla ośrodka zdrowia w Tuchomiu
Data: 30 kwiecień 2020
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę z wykonawcą na wykonanie nowego źródła ciepła na biomasę w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Tuchomiu (wraz z mieszkaniami komunalnymi).
więcej


Zdjęcie do:  II etap luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią
Data: 29 kwiecień 2020
Od 4 maja wchodzimy w drugi etap luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zmiany dotyczą między innymi galerii handlowych, hoteli, bibliotek i muzeów.
więcej


Zdjęcie do:  Remonty obiektów gminnych
Data: 29 kwiecień 2020
Okres czasowego zawieszenia działalności instytucji Gminy Tuchomie wykorzystujemy na wykonanie drobnych remontów realizowanych we własnym zakresie.
więcej


Zdjęcie do:  4 maja - kolejny etap przywracania aktywności sportowej
Data: 27 kwiecień 2020
Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, uprawiać sporty wodne, a także korzystać z otwartych i półotwartych kortów tenisowych.25 kwietnia rząd przedstawił kolejne etapy przywracania aktywności sportowej w naszym kraju.
więcej


Zdjęcie do:  Nowe tereny rekreacyjne w Masłowiczkach
Data: 27 kwiecień 2020
W Masłowiczkach trwa ostatni etap prac związanych z inwestycją pn.: "Kształtowanie przestrzeni publicznej na terenie gminy Tuchomie".
więcej


Zdjęcie do:  Jak zapłacić zobowiązania względem gminy
Data: 24 kwiecień 2020
Wójt Gminy Tuchomie informuje, że wszystkie nieuregulowane bieżące zobowiązania za miesiące marzec i kwiecień 2020 r. można zapłacić bez odsetek do dnia 15 maja 2020 r. Po tym terminie odsetki od nieterminowych wpłat będą naliczane na dotychczasowych zasadach.
więcej


Zdjęcie do:  Tymczasowe zmiany organizacji pracy Urzędu Gminy w Tuchomiu w związku ze stanem epidemii.
Data: 22 kwiecień 2020
Urząd Gminy w Tuchomiu od dnia 23 kwietnia 2020 r., do odwołania, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 14.00 z zastrzeżeniem, że:
więcej


Zdjęcie do:  Maseczki trafiły do Mieszkańców
Data: 22 kwiecień 2020
W dniach 20 – 21 kwietnia 2020 r. strażacy OSP Tuchomie, Policja i WOT, a także w ramach swoich sołectw Sołtysi: Tuchomia, Nowych Hut, Zagon, Trzebiatkowej, Piaszna oraz Masłowic Trzebiatkowskich społecznie dostarczali maseczki ochronne dla mieszkańców naszej gminy, za co bardzo im dziękujemy.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij