Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Otwarcie świetlicy w Masłowiczkach
Data: 12 sierpień 2019
W dn. 10 sierpnia odbyło się otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Masłowiczkach. Świetlica nie jest zbyt duża, bo też Masłowiczki nie są duże – 90 mieszkańców. Budynek jest parterowy - 103 m2, wraz z zadaszonym tarasem.
więcej


Zdjęcie do:  Susza w gminie Tuchomie
Data: 8 sierpień 2019
Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach potwierdził wystąpienie, w ograniczonym zakresie, suszy na terenie naszej gminy.
więcej


Zdjęcie do:  Przebudowa ul. Słonecznej w Tuchomiu
Data: 8 sierpień 2019
Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę na wykonania przebudowy drogi gminnej nr 182056G (ul. Słonecznej) w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Oferty cenowe na adaptację i dostosowanie budynku/pomieszczenia do stworzenia nowego oddziału przedszkolnego
Data: 6 sierpień 2019
Zapraszamy do składania ofert na adaptację i dostosowanie budynku/pomieszczenia do stworzenia nowego oddziału przedszkolnego w OWP w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego
Data: 6 sierpień 2019
Od 1 sierpnia do 2 września br. w urzędach gminy przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
więcej


Zdjęcie do:  Dofinansowanie do zakupu umundurowania i sprzętu pożarniczego
Data: 6 sierpień 2019
W dniu wczorajszym (05.08.2019 r.) Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz przedstawiciele samorządów podpisali porozumienie finansowe dotyczące dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu umundurowania i sprzętu pożarniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Bytowskiego.
więcej


Zdjęcie do:  Zgłaszanie kandydatów na starostów dożynkowych.
Data: 2 sierpień 2019
Święto plonów w Gminie Tuchomie zaplanowano na 8 września 2019 r. (niedziela), w związku z czym zachęcamy mieszkańców do zgłaszania propozycji kandydatów na Starostów Dożynkowych.
więcej


Zdjęcie do:  Spotkanie wójta z sołtysami.
Data: 2 sierpień 2019
W dn. 1 sierpnia br. odbyło się spotkanie wójta z sołtysami sołectw gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Data: 1 sierpień 2019
Powstanie Warszawskie, które trwało od 1 sierpnia do 3 października 1944 r., jest jednym z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.
więcej


Zdjęcie do:  Badania mammograficzne w Tuchomiu
Data: 30 lipiec 2019
W sierpniu br. w Tuchomiu trzykrotnie pojawi się mammobus, w którym mieszkanki naszej gminy, w wieku 50-69 lat, będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij