Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Złote Gody
Data: 9 lipiec 2019
Wójt Gminy Tuchomie wręczył pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Irenie i Leonowi Biskup z Kramarzyn.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs ofert w zakresie finansowania wkładu własnego do projektów
Data: 8 lipiec 2019
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza otwarty konkurs ofert w zakresie finansowania wkładu własnego do projektów finansowanych ze środków spoza budżetu Gminy Tuchomie w 2019 roku.
więcej


Zdjęcie do:  Nabór wniosków na usuwanie azbestu
Data: 4 lipiec 2019
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił konkurs dla gmin województwa pomorskiego na demontaż, zbieranie, transport, zabezpieczanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest.
więcej


Zdjęcie do:  Nowy Sołtys Zagon
Data: 4 lipiec 2019
W dn. 1 lipca 2019 r. odbyło się zebranie wiejskie Sołectwa Zagony, w trakcie którego dokonano wyboru nowego sołtysa tej miejscowości. Sołtysem wybrany został Pan Wincenty Hinc, któremu serdecznie gratulujemy wyboru oraz życzymy zadowolenia i satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej społecznie funkcji.
więcej


Zdjęcie do:  List Intencyjny w sprawie realizacji Subregionalnej Trasy Rowerowej
Data: 3 lipiec 2019
W Urzędzie Gminy Kościerzyna przedstawiciele samorządów podpisali List Intencyjny w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz realizacji, promocji i utrzymania Subregionalnej Trasy Rowerowej.
więcej


Zdjęcie do:  VII Piknik Ekologiczny
Data: 2 lipiec 2019
W niedzielę 30.06.2019 r, nad jeziorem Długim w Tuchomku odbył się VII Piknik Ekologiczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Wędkarzy Tuchomskich LIN.
więcej


Zdjęcie do:  Otwarcie Alei Lipowej w Trzebiatkowej
Data: 2 lipiec 2019
W dniu 29 czerwca br. dokonano uroczystego otwarcia Alei Lipowej w Trzebiatkowej, wydarzenie to było jednym z punków programu Zjazdu Rodzin Trzebiatowskich i Festiwalu Smaków. Aleja ta była w przeszłości elementem funkcjonującej linii kolejowej. Te pozostałości gmina stara się zagospodarować. Na terenie gminy odnowione zostały niektóre mosty i nasyp kolejowy, który teraz jest wykorzystywany jako ścieżka rowerowa. Istnieje coraz bardziej realna szansa, że nasyp może stać się w przyszłości międzynarodowym szlakiem rowerowym łączącym Berlin z Tallinem.
więcej


Zdjęcie do:  Nadanie Honorowych Obywatelstw Gminy Tuchomie
Data: 2 lipiec 2019
W dn. 29 czerwca 2019 r., podczas jubileuszowego XX Zjazdu Rodów z Trzebiatkowej, Przewodniczący Rady Gminy Tuchomie Pan Wiesław Bezhubka wraz z Wójtem Gminy Panem Jerzym Lewi Kiedrowskim dokonali wręczenia, po raz pierwszy w historii naszej gminy, aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Tuchomie, jako wyrazu najwyższego uznania za działalność na rzecz Trzebiatkowej i Gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze
Data: 1 lipiec 2019
W sobotę 29.06.2019 r. w Studzienicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn młodzieżowych.
więcej


Zdjęcie do:  Spławikowe zawody wędkarskie
Data: 25 czerwiec 2019
W niedzielę (23.06.19) nad jeziorem Borowe w Modrzejewie odbyły się spławikowe zawody wędkarskie.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij