Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Zmiana organizacji ruchu na drodze Tuchomie-Ciemno
Data: 5 marzec 2020
W związku z przebudową drogi powiatowej nr 1729G na odcinku Tuchomie - Ciemno wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.
więcej


Zdjęcie do:  ALERT RCB: ostrzeżenie o koronowirusie
Data: 27 luty 2020
Rządowe Centrum bezpieczeństwa wydało alert RCB dla osób przyjeżdżających do Polski w związku z zagrożeniem koronawirusem.
więcej


Zdjęcie do:  STAKOM - Rozwój firmy i odpowiedzialność za środowisko
Data: 26 luty 2020
STAKOM Sp. z o.o. to jedna z prężniej działających i rozwijających się firm powiatu bytowskiego, siedziba firmy znajduje się w Tuchomiu przy ul. Lipowej.
więcej


Zdjęcie do:  Dotacje na START
Data: 25 luty 2020
Prywatne Centrum Edukacyjne Marmołowski zaprasza mieszkańców powiatu bytowskiego, lęborskiego i kościerskiego do udziału w projekcie „DOTACJE NA START”.
więcej


Zdjęcie do:  Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030
Data: 25 luty 2020
Zarząd Województwa Pomorskiego informuje, że od 31 stycznia do 30 czerwca 2020 r. trwają KONSULTACJE projektu Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030.
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs nalewek, win i piw domowych
Data: 25 luty 2020
W gminie Tuchomie od wielu lat promujemy i zachwalamy lokalne swojskie produkty, bo są zdrowsze, smaczniejsze i przyciągają gości oraz turystów.
więcej


Zdjęcie do:  Rozlicz PIT w Gminie Tuchomie
Data: 25 luty 2020
Do każdej gminy trafia co rok określony procent podatku dochodowego. Pieniądze te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje w kanalizację, drogi i chodniki. Jakość i liczba nowych inwestycji jest uzależniona także od udziału w podatku dochodowym, który stanowi jedno ze źródeł finansowania.
więcej


Zdjęcie do:  Konsultacje dotyczące wysokości opłaty za śmieci
Data: 24 luty 2020
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wypełnienia ankiety konsultacyjnej dotyczącej wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  Otrzymaliśmy dofinansowanie z PROW na wod-kan
Data: 24 luty 2020
Gmina Tuchomie otrzymała dofinansowanie z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
więcej


Zdjęcie do:  Gala Sportu Gminy Tuchomie 2020
Data: 17 luty 2020
Szanowni sportowcy, trenerzy, działacze. Drodzy goście i mieszkańcy.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij