Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Dofinansowanie do zakupu umundurowania i sprzętu pożarniczego
Data: 6 sierpień 2019
W dniu wczorajszym (05.08.2019 r.) Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz przedstawiciele samorządów podpisali porozumienie finansowe dotyczące dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu umundurowania i sprzętu pożarniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Bytowskiego.
więcej


Zdjęcie do:  Zgłaszanie kandydatów na starostów dożynkowych.
Data: 2 sierpień 2019
Święto plonów w Gminie Tuchomie zaplanowano na 8 września 2019 r. (niedziela), w związku z czym zachęcamy mieszkańców do zgłaszania propozycji kandydatów na Starostów Dożynkowych.
więcej


Zdjęcie do:  Spotkanie wójta z sołtysami.
Data: 2 sierpień 2019
W dn. 1 sierpnia br. odbyło się spotkanie wójta z sołtysami sołectw gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do:  75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Data: 1 sierpień 2019
Powstanie Warszawskie, które trwało od 1 sierpnia do 3 października 1944 r., jest jednym z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.
więcej


Zdjęcie do:  Badania mammograficzne w Tuchomiu
Data: 30 lipiec 2019
W sierpniu br. w Tuchomiu trzykrotnie pojawi się mammobus, w którym mieszkanki naszej gminy, w wieku 50-69 lat, będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.
więcej


Zdjęcie do:  Nowe nawierzchnie z płyt JOMB.
Data: 29 lipiec 2019
W ramach środków pochodzących z funduszy sołeckich poszczególnych miejscowości oraz budżetu Gminy Tuchomie trwają obecnie prace związane z układaniem płyt JOMB na drogach gminnych.
więcej


Zdjęcie do:  RLGD Pojezierze Bytowskie prowadzić będzie nabór wniosków
Data: 25 lipiec 2019
Gmina Tuchomie informuje, że Rybacka Lokalna Grupa Działania "Pojezierze Bytowskie" w dniach od 29 lipca 2019 roku do 06 września 2019 roku będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie na poniższe przedsięwzięcia:
więcej


Zdjęcie do:  AGROENERGIA – możliwość dofinansowania nowych źródeł ciepła i energii dla rolników indywidualnych
Data: 25 lipiec 2019
Gmina Tuchomie informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Agroenergia”.
więcej


Zdjęcie do:  Pomoc w wypełnianiu wniosków do Programu Czyste Powietrze
Data: 25 lipiec 2019
Od 1 sierpnia 2019 r. mieszkańcy Gminy Tuchomie będą mogli składać wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze za pośrednictwem Urzędu Gminy w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do:  Zaproszenie do składania ofert na adaptację i dostosowanie budynku - pomieszczenia do stworzenia nowego oddziału przedszkolnego w OWP w Tuchomiu.
Data: 24 lipiec 2019
Gmina Tuchomie zaprasza do składania ofert na adaptację i dostosowanie budynku-pomieszczenia do stworzenia nowego oddziału przedszkolnego w OWP w Tuchomiu.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij