Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do: Poznaj Polskę
Data: 7 listopad 2022
10 października 2022 r. podpisano porozumienie pomiędzy Gminą Tuchomie a Skarbem Państwa - Ministrem Edukacji i Nauki o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja o przyjętym raporcie diagnostycznym
Data: 7 listopad 2022
W dniu 28 października 2022 roku w Czarnem przedstawiciele 9 gmin Partnerstwa Obszaru Funkcjonalnego Środkowe Pomorze spotkali się by przedstawić i zaakceptować raport diagnostyczny.
więcej


Zdjęcie do: Projekt Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie gospodarki, rynku pracy, oferty turystycznej i czasu wolnego - zapoznaj się!
Data: 4 listopad 2022
Informujemy, że od 4 października do 18 listopada 2022 r. mieszkańcy województwa pomorskiego mogą zgłaszać uwagi do projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie gospodarki, rynku pracy, oferty turystycznej i czasu wolnego.
więcej


Zdjęcie do: Zawiadomienie o kontroli przydomowych kompostowników
Data: 4 listopad 2022
Wójt Gminy Tuchomie zawiadamia mieszkańców gminy Tuchomie, że od 14 listopada do 30 grudnia 2022 roku upoważnieni pracownicy Urzędu Gminy Tuchomie przeprowadzą działania kontrolne przydomowych kompostowników.
więcej


Zdjęcie do: Przedsiębiorco - Załóż konto na PUE ZUS już teraz!
Data: 3 listopad 2022
do 30 grudnia 2022 r. jako płatnik składek mają Państwo obowiązek założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.
więcej


Zdjęcie do: Posiedzenie Komisji Potrzeb Społecznych
Data: 3 listopad 2022
W dniu 2 listopada w Urzędzie Gminy Tuchomie odbyło się posiedzenie Komisji Potrzeb Społecznych.
więcej


Zdjęcie do: Wstępne ustalenie zapotrzebowania na węgiel po preferencyjnych cenach
Data: 3 listopad 2022
Gmina dokonuje wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych zainteresowanych zakupem paliwa stałego (węgla) w ramach zakupu preferencyjnego w związku z faktem, że obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.
więcej


Zdjęcie do: Przystąpienie do opracowania Projektów Planu Zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000
Data: 31 październik 2022
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku informuje o przystąpieniu do opracowania Projektów Planu Zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000: Ostoja Borzyszkowska PLH220079, Doliny Brdy i Chociny PLH220058, Ostoja Zapceńska PLH220057, Ostoja Masłowiczki PLH220062 położonych w województwie pomorskim oraz obszaru Natura 2000 Dolina Szczyry PLH220066 położonego na terenie województw: pomorskiego i wielkopolskiego.
więcej


Zdjęcie do: Apel dh Waldemara Pawlaka - Prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z okazji Dnia Wszystkich Świętych
Data: 31 październik 2022
Przed nami nami szczególny czas. Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. To dni kiedy wspominamy swych bliskich, przyjaciół, znajomych i wszystkich Tych, którzy odeszli. Jak powiedział ks. Jan Twardowski "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych".
więcej


Zdjęcie do: Wręczenie promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Data: 31 październik 2022
W dniu 29 października 2022 roku, na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu, odbyła się uroczystość wręczenia promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu bytowskiego, chojnickiego i człuchowskiego.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij