Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020
Data: 8 grudzień 2020
Gminna Biblioteka Publiczna w Tuchomiu jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020". Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
więcej


Zdjęcie do:  Lokal na gabinet stomatologiczny w Tuchomiu
Data: 8 grudzień 2020
Wójt Gminy Tuchomie oferuje wynajęcie lokalu na gabinet stomatologiczny w miejscowości Tuchomie, wraz z możliwością odkupienia wyposażenia gabinetu.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja o realizacji wniosków z zebrań wiejskich.
Data: 7 grudzień 2020
Przedstawiamy Państwu informację o sposobie realizacji wniosków zgłoszonych przez mieszkańców w trakcie zebrań wiejskich, przeprowadzonych w sołectwach Gminy Tuchomie w okresie od 7 do 24 września 2020 r.
więcej


Zdjęcie do:  Wójt Gminy Tuchomie ogłasza pisemną aukcję, na zbycie drewna opałowego
Data: 7 grudzień 2020
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza pisemną aukcję, której celem jest zbycie drewna opałowego za kwotę jaką oferent zaproponuje w złożonej ofercie, przy czym oferent zobowiązany będzie do samodzielnego pozyskania drewna poprzez mechaniczną wycinkę drzew (i/lub obcięcie gałęzi drzew) rosnących w pasie drogowym drogi gminnej 182004G (działka nr 309), 182013G (działka nr 68), 182043G (działka nr 169), 182075G (działka nr 50), 182015G (działka nr 185), 182069G (działka nr 108/5) na terenie gminy Tuchomie (wskazanych i oznaczonych przez gminę).
więcej


Zdjęcie do:  Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Sezon grzewczy 2020-2021
Data: 3 grudzień 2020
"Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!", to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
więcej


Zdjęcie do:  Ruszył nabór na inwestycje przeciwsuszowe
Data: 3 grudzień 2020
W ostatnim dniu listopada ruszyły dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów wniosków o pomoc finansową z PROW na lata 2014-2020. W ARiMR można już ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy oraz na rozwój usług rolniczych.
więcej


Zdjęcie do:  APEL PRZECIWPOŻAROWY. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.
Data: 1 grudzień 2020
Sezon zimowy to okres zwiększonego zagrożenia pożarowego.
więcej


Zdjęcie do:  Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku
Data: 30 listopad 2020
Prowadzona od kilku lat przez Fundacja PlasticsEurope Polska kampanii edukacyjno-społeczna pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu. Na monitorach w autobusach, tramwajach i kolejach dojazdowych w różnych regionach Polski, m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Białymstoku, Poznaniu oraz w aglomeracji Górnego Śląska emitowany jest krótki animowany spot, w prosty sposób ilustrujący hasło kampanii.
więcej


Zdjęcie do:  Zakończono realizację zadania pn.:
Data: 30 listopad 2020
Gmina Tuchomie w dniu 26 listopada 2020 r. zakończyła realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Tuchomie”.
więcej


Zdjęcie do:  Radarowy wyświetlacz prędkości w Kramarzynach
Data: 30 listopad 2020
W celu poprawy bezpieczeństwa w Kramarzynach został zainstalowany radarowy wyświetlacz prędkości.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij