Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do: Nowy kocioł w Ośrodku Zdrowia
Data: 5 czerwiec 2020
Dzięki dofinansowaniu na realizację zadania: "Kompleksowa wymiana źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej na terenie Powiatu Bytowskiego" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, Działania 10.4 Redukcja emisji współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wymieniony został kocioł w kotłowni budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do: Nowe boisko wielofunkcyjne w Tuchomiu.
Data: 2 czerwiec 2020
W dniu 1 czerwca 2020 r. otwarto, ósme w naszej gminie, boisko ze sztuczną nawierzchnią. 
więcej


Zdjęcie do: Kupujmy świadomie polskie produkty.
Data: 1 czerwiec 2020
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
więcej


Zdjęcie do: Dobre wiadomości drogowe dla mieszkańców Trzebiatkowej.
Data: 28 maj 2020
W dn. 27 maja 2020 r. nastąpiło otwarcie ofert w przetargu: Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Trzebiatkowa.
więcej


Zdjęcie do: Nowe zasady funkcjonowania Urzędu Gminy w Tuchomiu - od 28 maja 2020 r.
Data: 28 maj 2020
Informacje w sprawie tymczasowej organizacji pracy Urzędu Gminy w Tuchomiu (w tym o wprowadzonych ograniczeniach w funkcjonowaniu urzędu) w związku z wystąpieniem stanu epidemii:
więcej


Zdjęcie do: 30 lat samorządu - Gmina Tuchomie
Data: 26 maj 2020
27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej – były to wybory samorządowe.
więcej


Zdjęcie do: Informacja z otwarcia ofert na przebudowę mostu w Kramarzynach
Data: 21 maj 2020
W dniu 18.05.2020 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: ”PRZEBUDOWA MOSTU PRZEZ RZ. STRUGA KARAMARZYŃSKA W CIĄGU DROGI KRAJOWEJ NR 20 W M. KRAMARZYNY” złożono cztery oferty.
więcej


Zdjęcie do: Płyty JUMBO na drogach gminnych
Data: 20 maj 2020
Informujemy, iż zakończone zostały już prace związane z układaniem płyt JUMBO na drogach gminnych. Roboty realizowane były od kwietnia przez firmę Krzysztof Durawa z Borzytuchomia w miejscowościach Trzebiatkowa, Zagony, Nowe Huty, Masłowiczki, Masłowice Tuchomskie oraz Modrzejewo.
więcej


Zdjęcie do: Remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Modrzejewie
Data: 18 maj 2020
Korzystając z okresu zawieszenia działalności przedszkoli w związku ze stanem zagrożenia epidemią koronawirusa Gmina Tuchomie przeprowadziła remont pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Modrzejewie wykorzystywanych jako oddział przedszkolny.
więcej


Zdjęcie do: Komputery dla uczniów
Data: 15 maj 2020
Zbiórka komputerów zastała zrealizowana przez Fundację Inspirujące Przykłady, ze wsparciem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, sprzęt dla szkoły podarowała firma Hydrobudowa z Gdańska. Komputery zostały przekazane szkole w Kramarzynach jako darowizna.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij