Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Poszukujemy kandydata na zastępstwo Dyrektora Gminnego Żłobka w Tuchomiu
Data: 17 wrzesień 2021
Wójt Gminy Tuchomie poszukuje kandydata na zastępstwo Dyrektora Gminnego Żłobka w Tuchomiu (umowa o pracę na czas określony do ½ etatu dyrektor Gminnego Żłobka w Tuchomiu),
więcej


Zdjęcie do:  Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027
Data: 15 wrzesień 2021
W listopadzie 2020 r. Zarząd Województwa Pomorskiego przystąpił do opracowania programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Projekt programu został przyjęty przez Zarząd Województwa Pomorskiego uchwałą nr 767/272/21 z dnia 3 sierpnia br. i skierowany do konsultacji społecznych, które potrwają do 30 września br.
więcej


Zdjęcie do:  #Szczepimy się z KGW podczas Dnia Ziemniaka w Kramarzynach
Data: 14 wrzesień 2021
Koło Gospodyń Wiejskich Kramarzyny oraz Rada Sołecka wsi Kramarzyny zapraszają na Dzień Ziemniaka w ramach narodowych programu szczepień #Szczepimy się z KGW - 18 wrzesień 2021 r. - początek imprezy godz. 14.00.
więcej


Zdjęcie do:  Dożynki wiejskie w Tuchomiu.
Data: 13 wrzesień 2021
W sobotę, 11 września 2021 r. odbyły się w Tuchomiu dożynki wiejskie zorganizowane przez sołectwa Tuchomie i Nowe Huty. W trakcie imprezy rolnicy z naszej gminy świętowali zakończenie żniw. 
więcej


Zdjęcie do:  Strategia Rozwoju Gminy Tuchomie na lata 2021-2030
Data: 10 wrzesień 2021

Szanowni Państwo!

W związku z prowadzeniem prac nad opracowaniem dokumentu Strategii Rozwoju Gminy Tuchomie na lata 2021-2030, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Ma ona na celu zapoznanie się z Państwa opinią na temat aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej, mocnych i słabych stron gminy oraz zagrożeń związanych z jej rozwojem. Państwa opinia jest niezwykle istotna z punktu widzenia skuteczności planowanych celów rozwojowych.

więcej


Zdjęcie do:  Zgłaszanie suszy rolniczej
Data: 8 wrzesień 2021
Przypominamy, że w bieżącym roku producenci rolni samodzielnie szacują szkody spowodowane przez tegoroczną suszę w uprawach rolnych, za pomocą publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” – https://aplikacje.gov.pl/app/susza
Wypełnione wnioski, po uzupełnieniu informacji  o wszystkich uprawach, należy podpisać Profilem Zaufanym i wysłać w aplikacji do 15 października 2021 r.
więcej


Zdjęcie do:  Plan strategiczny dla wspólnej polityki rolnej
Data: 8 wrzesień 2021
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraca się z prośbą o zaangażowanie i aktywne zgłaszanie uwag/opinii do projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej za pośrednictwem specjalnie dedykowanej strony internetowej poświęconej przeprowadzeniu konsultacji społecznych projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej: https://gov.pl/web/wprpo2020, na której znajduje się webankieta: #konsultacje.
więcej


Zdjęcie do:  Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
Data: 7 wrzesień 2021
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych w Studzienicach.
więcej


Zdjęcie do:  Ulica Łąkowa w Tuchomiu przebudowana
Data: 7 wrzesień 2021
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Unii Europejskiej na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
więcej


Zdjęcie do:  Zebrania Wiejskie - wrzesień 2021
Data: 7 wrzesień 2021
We wrześniu br. we wszystkich sołectwach gminy Tuchomie zaplanowano przeprowadzenie zebrań wiejskich. Ogólny porządek zebrań przedstawia się następująco:
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij