Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Dodatkowy nabór do projektu dot. Odnawialnych Źródeł Energii
Data: 25 luty 2019
Wójt Gminy Tuchomie informuje, że do dnia 28.02.2019 r. prowadzi dodatkowy nabór mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie pn. „Instalacja odnawialnych źródeł energii na terenie Gmin Borzytuchom, Czarna Dąbrówka i Tuchomie” pozwalającym na dofinansowanie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii do 85% kosztów kwalifikowalnych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
więcej


Zdjęcie do:  Rekrutacja do szkół i przedszkoli
Data: 25 luty 2019
1 marca 2019 roku rusza rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Tuchomie publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych.
więcej


Zdjęcie do:  Wymiana studni rewizyjnych
Data: 15 luty 2019
Gmina Tuchomie w ramach projektu "Poprawa efektywności oczyszczania ścieków na oczyszczalni ścieków w Tuchomiu" planuje wymianę 27 studni rewizyjnych.
więcej


Zdjęcie do:  Harmonogram walnych zebrań sprawozdawczych OSP gminy Tuchomie
Data: 14 luty 2019
Harmonogram walnych zebrań sprawozdawczych ochotniczych straży pożarnych na terenie gminy Tuchomie w okresie od 08.02.2019 r. do 02.03.2019 r.
więcej


Zdjęcie do:  GKRPA ogłasza wyniki konkursu
Data: 13 luty 2019
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani w Gminie Tuchomie ogłasza wyniki konkursu w ramach zadań:
więcej


Zdjęcie do:  Koperta życia
Data: 11 luty 2019
Z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa seniorów zostały zakupione "KOPERTY ŻYCIA", które dostępne są w GOPS w Tuchomiu oraz w tut. Ośrodku Zdrowia.
więcej


Zdjęcie do:  Aktualizacja danych dotyczących podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego
Data: 4 luty 2019
Urząd Gminy Tuchomie przeprowadza aktualizację danych dotyczących podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.

Prosimy wszystkich mieszkańców Gminy Tuchomie o złożenie aktualnej informacji w sprawie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.
więcej


Zdjęcie do:  Szkolenia w ramach projektu „Srebrna Sieć”
Data: 30 styczeń 2019
W ramach projektu "Srebrna Sieć" organizowane są szkolenia i warsztaty, które mają na celu podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu obszarów psychospołecznych, dietetyki i żywienia, radzenia sobie ze stresem oraz konfliktami.
więcej


Zdjęcie do:  Pierwsze posiedzenie Tuchomskiej Rady Seniorów.
Data: 30 styczeń 2019
24 stycznia 2019 r. w Urzędzie Gminy w Tuchomiu odbyło się pierwsze posiedzenie Tuchomskiej Rady Seniorów.
więcej


Zdjęcie do:  Posiedzenie Zarządu Związku OSP RP Tuchomie
Data: 25 styczeń 2019
W dniu 22.01.2019 r. w remizie OSP Tuchomie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku OSP RP Tuchomie, na którym podsumowano rok 2018 i przedstawiono plany na rok 2019.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij