Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Tuchomko - Kształtowanie Przestrzeni Publicznej na terenie gminy Tuchomie
Data: 9 kwiecień 2020
Przedstawiamy Państwu postęp prac w ramach inwestycji pod nazwą "Kształtowanie Przestrzeni Publicznej na terenie gminy Tuchomie" w miejscowości Tuchomko.
więcej


Zdjęcie do:  Nowy aneks kuchenny w Modrzejewie
Data: 8 kwiecień 2020
Zakończono prace remontowe aneksu kuchennego w Modrzejewie. W ramach projektu "Wsparcie społeczności lokalnej poprzez remont wraz z wyposażeniem aneksu kuchennego przy świetlicy wiejskiej i OSP w miejscowości Modrzejewo". W dawnym magazynie strażackim powstał aneks kuchenny, zakupiony został podstawowy sprzęt AGD.
więcej


Zdjęcie do:  Piaszno - Kształtowanie Przestrzeni Publicznej na terenie gminy Tuchomie
Data: 7 kwiecień 2020
Przedstawiamy Państwu aktualny stan inwestycji pod nazwą "Kształtowanie Przestrzeni Publicznej na terenie gminy Tuchomie" w miejscowości Piaszno.
więcej


Zdjęcie do:  Nowa nawierzchnia asfaltowa w Masłowicach Trzebiatkowskich
Data: 7 kwiecień 2020
Droga prowadząca z Masłowic Trzebiatkowskich do DK 20 zyskała nową nawierzchnię asfaltową.
więcej


Zdjęcie do:  Otrzymaliśmy środki na zakup sprzętu komputerowego
Data: 6 kwiecień 2020
Z przyjemnością informujemy, iż otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla szkół.
więcej


Zdjęcie do:  Zakaz wstępu do lasu
Data: 6 kwiecień 2020
Z dniem 3 kwietnia 2020 r. zgodnie z Decyzją nr 2 Nadleśniczego Nadleśnictwa Osusznica obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Osusznica. Zakaz obowiązuje osoby nieupoważnione i obejmuje również parkingi oraz miejsca postoju.

Zakaz obowiązuje do 11 kwietnia 2020 r.
więcej


Zdjęcie do:  Roboty drogowe w Masłowicach Trzebiatkowskich
Data: 3 kwiecień 2020
Informujemy, że w poniedziałek 6 kwietnia firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie wykona kolejny etap wylewki asfaltowej na odcinku około 500 mb drogi powiatowej w miejscowości Masłowice Trzebiatkowskie.
więcej


Zdjęcie do:  Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS
Data: 2 kwiecień 2020
Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te wchodzą w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.
więcej


Zdjęcie do:  Nowa konstrukcja pod gniazdo dla bociana
Data: 2 kwiecień 2020
Gniazdo zostało przeniesione z drzewa znajdującego się obok nowej lokalizacji. Drzewo ze względów bezpieczeństwa zostało wycięte. Cała "operacja" miała miejsce w Tągowiu.
więcej


Zdjęcie do:  Za śmieci od gospodarstwa?
Data: 2 kwiecień 2020
Przedstawiamy Państwu raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych dot. wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Tuchomie.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij