Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Kalendarz wydarzeń


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 4 grudzień 2019, 12:00
Miejsce: Urząd Gminy Tuchomie
Uprzejmie zapraszam na posiedzenie Komisji Potrzeb Społecznych Rady Gminy Tuchomie, które odbędzie się w dniu 4 grudnia 2019 roku (środa) o godzinie 12:00 w sali nr 1 Urzędu Gminy w Tuchomiu.

Planowana tematyka posiedzenia:
  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Spotkanie z dyrektorami szkół; wyniki egzaminów, zmiany organizacyjne w oświacie, bezpieczeństwo, higiena i warunki nauczania, sprawy bieżące oświaty i plany na rok 2020.
  3. Spotkanie z Dyrektorem Gminnego Żłobka w Tuchomiu.
  4. Rozpatrzenie pisma mieszkańców sołectwa Nowe Huty odnośnie lokalu mieszkalnego przy świetlicy wiejskiej w Nowych Hutach.
  5. Sprawozdanie z pracy Komisji za rok 2019.
  6. Plan pracy Komisji na 2020 rok.
  7. Sprawy bieżące.
  8. Zamknięcie posiedzenia.
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij