Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Projekty unijne


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Status: zakończona
Lokalizacja: Tuchomie
Data rozpoczęcia: 20 luty 2014
Data zakończenia: 30 czerwiec 2015
Koszt całkowity: 33 442,89 zł
Montaż finansowy: Całkowity koszt projektu: 33 442,89 zł; wysokość dofinansowania: 25 043,00 zł; wkład własny: 8 399,89  zł
Program: Program Operacyjny RYBY 2007-2013
W ramach realizacji operacji:

Utworzono taneczno–teatralno–kulinarne koło zainteresowań dla którego zaplanowano zakup sprzetu do obróbki termicznej, naczynia do przewożenia transportu, degustacji potraw rybnych, zakup naczyń i urzadzeń do pokazów lifecooking, zestawy piknikowe (stół + 2 ławy) – 8 kpl., agregat – 1 szt., aparatura nagłośnieniowa – 1 kpl., zakup elementów stroju do tańca rybackiego oraz strojów do spaktaklu plenerowego. Ponadto w ramach promocji obszaru LSROR z udziałem uczestników powstałego koła zainteresowań zorganizowano cykl pięciu spotkań kulinarnych – lifecooking tj. gotowanie na żywo, których tematem przewodnim – specjalnością była ryba w każdej postaci.
 
Środki na realizację projektu pozyskano w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołóstwa i nabrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013” w ramach środka 4.1 Rozwój obszarów zależnych od rybactwa z wyłączeniem realizacjioperacji polegających na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności.

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Miłośnicy Gminy Tuchomie
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij