Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Kalendarz wydarzeń


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
{n_title2}
Data: 26 - 27 lipiec 2014
Miejsce: Lubań
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pomorskich Targach Turystyki Wiejskiej i Kulturowej "Lato na Pomorzu", które odbędą się w dniach 26-27.07.2014 r. w Lubaniu, miejscu tradycyjnie odbywających się co rocznie Targów Ogrodniczych, Targów Rolno-Przemysłowych, Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz Kaszubskiej Jesieni Rolniczej.

Targi „Lato na Pomorzu” mają charakter promocyjno-handlowy, ukierunkowany na wczasowiczów, turystów, właścicieli kwater agroturystycznych i domków letniskowych, węd-karzy, działkowców, właścicieli ogrodów przydomowych oraz wszystkich innych zaintereso-wanych.

Oprócz stoisk wystawienniczych i handlowych, planujemy szereg atrakcji, tak by można było w miłej atmosferze spędzić czas w Lubaniu.

Imprezy towarzyszące:
  • Pomorski Przegląd Folklorystyczny organizowany w ramach Dni Folkloru Pomorza - Lubań 2014 pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Po-morskiego. Przez dwa dni na scenie targowej zaprezentuje się ok. 18 zespołów folklo-rystycznych naszego województwa.
  • Pokazy Grupy Odtwórstwa Historycznego „Niflheim” z Łubiany grupa zajmująca się rekonstrukcją Wikingów i Słowian z okresu wczesnego średniowiecza
  • Pokazów Grupy ASG pokazy z udziałem replik broni strzeleckiej
  • Pokaz kulinarny ARR pod hasłem „Mój region-tradycyjna kuchnia – najlepszy smak”
  • Prezentacja Gołębi i Ptactwa Ozdobnego
Warunkiem uczestnictwa w Targach jest:
wypełnienie i przesłanie „KARTY ZGŁOSZENIA” która została dołączona do wiadomości. PODR udostępni bezpłatnie miejsce na stoisko. Opłaty dotyczyć będą wyłącznie doprowadzenia energii elektrycznej. Planując uczestnictwo prosimy uwzględnić, iż targi mają charakter plenerowy, na podłożu trawiastym.

Wszystkie informacje o targach:
e-mail: lato@podr.pl
strona internetowa: Podr.pl / targi
tel. Jarosław Cichocki 797 010 602
Pliki do pobrania:

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij