Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Projekty unijne


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Status: zakończona
Lokalizacja: Modrzejewo
Data rozpoczęcia: 26 sierpień 2019
Data zakończenia: 30 czerwiec 2020
Koszt całkowity: 26.359,98 zł
Montaż finansowy:
Całkowity koszt projektu: 26.359,98 ;
wysokość dofinansowania UE: 25.000,00 zł;
wkład własny 1.359,98 zł.
Zakres rzeczowy WOPP:

Zaplanowany zakres prac został zrealizowany w całości. W ramach realizacji operacji wykonano remont wraz z wyposażeniem aneksu kuchennego świetlicy wiejskiej i OSP w miejscowości Modrzejewo. Ponadto w ramach realizacji projektu przeprowadzono 2 szkolenia z zakresu zdrowego odżywiania.

Środki na realizację projektu pozyskano w ramach konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Dortzecze Słupi w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrośenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020 dla zadań realizowanych w ramach projektu grantowego.

Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Modrzejewie.


 


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij