Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do: SZCZEPIBUS w Gminie Tuchomie
Data: 20 styczeń 2022
Informujemy, że 28 stycznia 2022 r. do naszej Gminy zawita SZCZEPIBUS, który będzie wykonywał szczepienia przeciwko Covid - 19 w następujących miejscowościach naszej gminy:
więcej


Zdjęcie do: UWAGA KONSULTACJE dot. planowanego wniosku.
Data: 18 styczeń 2022
Konsultacje dot. planowanego do złożenia wniosku o dofinansowanie pn. „MODERNIZACJA TERENÓW REKREACYJNO-SPORTOWYCH W TUCHOMIU, MODRZEJEWIE ORAZ MASŁOWICACH TUCHOMSKICH-OSADA” w ramach Polskiego Ładu – drugi nabór dla gmin gdzie funkcjonowały niegdyś PGR-Y - projekty mogą być realizowane wyłącznie w sołectwach, gdzie funkcjonowały niegdyś PGR-Y.
więcej


Zdjęcie do: Informacje dot. zmian w świadczeniu
Data: 17 styczeń 2022
Poniżej przedstawiamy informację o nowych zasadach ubiegania się o świadczenie 500 plus oraz o nowym świadczeniu: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.
więcej


Zdjęcie do: Ferie z ekonomią w Zespole Szkół w Tuchomiu
Data: 17 styczeń 2022
Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Tuchomiu znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
więcej


Zdjęcie do: Zagrożenie ptasią grypą.
Data: 14 styczeń 2022
W związku z dynamicznie zmieniającą się niekorzystną sytuacją epizootyczną oraz pojawieniem się przypadków wysoce zjadliwej grupy ptaków u dzikiego ptactwa na terenie województwa pomorskiego, istnieje realne zagrożenie pojawienia się tej choroby na terenie powiatu bytowskiego.
więcej


Zdjęcie do: Odbiór foli rolniczej
Data: 12 styczeń 2022
Informujemy, iż w  dniach 12-14 stycznia Gmina Tuchomie przyjmuje na PSZOK w Tuchomiu odpady rolnicze.
więcej


Zdjęcie do: Spotkanie komisji z Starostą Bytowskim dot. dróg powiatowych
Data: 12 styczeń 2022
W dniu 21 stycznia 2022 r. odbędzie się posiedzenie Komisji Rolnej, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Drogowej Rady Gminy Tuchomie, na które zaproszony został Starosta Bytowski Pan Leszek Waszkiewicz oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.
więcej


Zdjęcie do: Dane statystyczne ewidencji ludności za 2021 r.
Data: 12 styczeń 2022
Poniżej przedstawiamy dane statystyczne ewidencji ludności za 2021 r. dot. Gminy Tuchomie.
więcej


Zdjęcie do: Przebudowa Jeziornej w Tuchomiu zakończona
Data: 7 styczeń 2022
Firma Usługi Ogólnobudowlane For Wan Rafał Wanta, Udorpie 70C, 77-100 Bytów zakończyła prace związane z przebudową ul. Jeziornej w Tuchomiu.
więcej


Zdjęcie do: Harmonogramy odbioru odpadów - 2022 r.
Data: 4 styczeń 2022
Prosimy o zapoznanie się z harmonogramami odbioru odpadów w roku 2022.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij