Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 maj 2022
27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej – były to wybory samorządowe. Co roku, w rocznicę tego wydarzenia, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.
Z tej okazji wszystkim mieszkańcom pracującym dla dobra lokalnej społeczności – naszej gminy, pracownikom samorządowym zatrudnionym w Urzędzie Gminy oraz pozostałych gminnych jednostkach organizacyjnych, radnym, sołtysom, członkom rad sołeckich, składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za zaangażowanie i codzienną pracę na rzecz naszych mieszkańców.

Samorząd to wielka wartość dla nas wszystkich. To mieszkańcy danej gminy tworzą wspólnoty samorządowe, z którymi się utożsamiają, gdzie lokalnie współdziałają dla wspólnego dobra. To samorząd przez ostatnie trzy dekady jest siłą napędową rozwoju naszego kraju. To dzięki samorządowi mamy nowoczesne szkoły, jeździmy po wyremontowanych drogach. To samorząd na szczeblu lokalnym podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska czy sprzyja powstawaniu instalacji odnawialnych źródeł energii. To również samorząd dba o powstawanie obiektów sportowych i rekreacyjnych , które służą mieszkańcom. Pamiętajmy również, że to samorządy są największymi beneficjentami środków z Unii Europejskiej, dzięki czemu udaje się zrealizować wiele ważnych projektów wpływających na poprawę życia mieszkańców.

Dziękując za owocną współpracę życzymy wytrwałości w realizowaniu powierzonych zadań, konsekwencji w działaniach, sukcesów zawodowych oraz samych pogodnych dni w życiu osobistym. Niech społeczna akceptacja naszego wspólnego wysiłku będzie źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy.
 
Przewodniczący Rady Gminy                                                Wójt Gminy Tuchomie
Wiesław Bezhubka                                                                Jerzy Lewi Kiedrowski


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij