Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 20 maj 2022
W dn. 20 maja 2022 r. gościliśmy w Urzędzie Gminy w Tuchomiu Pan Leszka Bonnę - Wicemarszałka Województwa Pomorskiego oraz Pana Jana Kleinszmidta - Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego.
Celem wizyty było m.in. zawarcie umowy na realizację projektu ze środków Unii Europejskiej „Instalacja odnawialnych Źródeł energii na terenie Gmin Czarna Dąbrówka, Damnica oraz Tuchomie”, o wartości dofinansowania 1.492.856 zł., którą w imieniu gminy podpisał Pan Jerzy Lewi Kiedrowski – Wójt Gminy Tuchomie.
Dzięki zawartej umowie, na obiektach gminnych, przybędzie szereg kolejnych instalacji OZE.
Nasi goście mieli również okazję zapoznać się z najważniejszymi przedsięwzięciami jakie zostały zrealizowane w gminie Tuchomie. Rozmawiano także o rozwoju gospodarczym naszego regionu.


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij