Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 20 maj 2022
W dn. 19 maja 2022 r., w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się promocja książki Pani Gabrieli Recy „„GABI” i haft Tradycja, pasja i praca”.
Pani Gabriela Reca jest osobą bardzo zaangażowaną w kultywowanie tradycji kaszubskiej poprzez prowadzenie pracowni haftu oraz związaną z tym promocją gminy Tuchomie w kraju i za granicą.
Serdecznie gratulujemy autorstwa książki „„GABI” i haft Tradycja, pasja i praca”, której już sam tytuł oddaje to, co w Pani życiu zajmuje pierwszoplanowe miejsce, gdzie potrafi Pani godzić pasję i tradycję z pracą, dzięki czemu powstają prawdziwe haftowane dzieła sztuki.
Pani Gabrysi życzymy wiele zdrowia, sił i wytrwałości w realizacji kolejnych planów i zamierzeń zawodowych oraz wszystkiego dobrego w życiu osobistym.
Jednocześnie serdecznie gratulujemy bardzo udanej promocji książki, w której udział wzięło bardzo liczne grono znamienitych gości. Wszystkich zachęcamy do nabycia tej bardzo ciekawej lektury.
 
W trakcie promocji znalazł się też czas na miły akcent związany z uhonorowaniem pięknego jubileuszu 30 lat działalności artystycznej Pani Lucyny Tryby.
Serdecznie dziękujemy za ogrom pracy i serca jaki wkłada Pani w kształtowanie kulturalnych postaw mieszkańców naszej gminy. Pani działalność w znaczącym stopniu przyczynia się do rozwoju kultury i promocji gminy Tuchomie.
Pani Lucynie życzymy kolejnych pięknych jubileuszy oraz wiele zdrowia, sił i wytrwałości w realizacji kolejnych wyzwań artystycznych.


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij