Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 20 czerwiec 2022
Gmina Tuchomie w ramach Partnerstwa „Obszaru Środkowe Pomorze – część środkowa” bierze udział w tworzeniu wspólnej strategii rozwoju.
Chcemy, aby strategia ta przyczyniła się do poprawy warunków i jakości życia mieszkańców obszaru Partnerstwa. Głos naszych mieszkańców jest dla nas szczególnie ważny, to dla Was chcemy stale rozwijać nasze małe ojczyzny. Zwracamy się zatem z prośbą o wypełnienie badania ankietowego skierowanego do mieszkańców obszaru Partnerstwa. Badania posłużą do przygotowania rzetelnej diagnozy i propozycji terytorialnej strategii rozwoju obszaru całego Środkowego Pomorza.

Dziękujemy za poświęcony czas.

LINK DO BADANIA : https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vrzqjrjlv7czj7gz8ve6v

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij