Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do: Gmina przejęła działkę w Masłowicach Tuchomskich.
Data: 21 lipiec 2022
W dniu 15 lipca 2022 r., Gmina Tuchomie nieodpłatnie przejęła od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działkę nr 117/53 w Masłowicach Tuchomskich (Osada), o powierzchni 3000 m kw.
więcej


Zdjęcie do: Festyn w Masłowiczkach
Data: 20 lipiec 2022
W sobotę 23.07.2022 o godz. 17:00 odbędzie się festyn w Masłowiczkach, który będzie miał miejsce  przy świetlicy wiejskiej.

Program:
 • Wpólne biesiadowanie
 • dmuchańce dla dzieci
 • smakołyki
Serdecznie Zapraszamy !

więcej


Zdjęcie do: Przebudowa drogi do Masłowiczek
Data: 19 lipiec 2022
W dniu 19.07.2022r. Wójt Gminy Tuchomie podpisał umowę z firmą „LEMAR” Leszek Bigus, na przebudowę drogi gminnej nr 182013G w Kramarzynach do miejscowości Masłowiczki.
więcej


Zdjęcie do: Spotkanie robocze dot. organizacji Dożynek Powiatowych
Data: 19 lipiec 2022
W dniu dzisiejszym (19.07.2022 r.) odbyło się spotkanie robocze dot. organizacji Dożynek Powiatowych,
więcej


Zdjęcie do: Koniunktura w rolnictwie AK-R
Data: 19 lipiec 2022
W dniach od 15 do 29 lipca br. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R).

Badanie prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku, tj. w styczniu i lipcu, a jego wyniki prezentowane są odpowiednio we wrześniu danego roku i marcu roku następnego. Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu, w tym m.in. pokazuje opłacalność produkcji rolnej czy aktualny popyt na produkty rolne. Informacje te są niezbędne do podejmowania decyzji o kierunkach rozwoju rolnictwa na poziomie kraju, województwa, ale także każdej gminy.

Uczestnictwo jak największej liczby osób w badaniu jest kluczowe dla jego efektywności. Dlatego zależy nam na zaangażowaniu osób cieszących się zaufaniem społecznym w gminie w popularyzację badania. Jest dla nas niezmiernie ważne, aby nasi respondenci byli jak najlepiej poinformowani o prowadzonym badaniu, jego celu, metodach i bezpieczeństwie.

Aktualne informacje o badaniu znajdują się na witrynie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem
badanie statystyczne z zakresu rolnictwa
więcej


Zdjęcie do: Egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego
Data: 18 lipiec 2022
W dniu 18 lipca 2022 r., w Urzędzie Gminy w Tuchomiu, odbyły się posiedzenia Komisji Egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.
więcej


Zdjęcie do: Senio-RITA na Górze Lemana
Data: 15 lipiec 2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje partnerski projekt Senio-RITA. W ramach zadania pt.: Senio-RITA aktywność-integracyjne działania animacyjne służące wykluczeniu społecznemu i budowaniu więzi lokalnej.

Dnia 12 lipca 2022 roku została zorganizowana wycieczka na Górę Lemana do Piaszna. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach pieczenia chleba, wspólnym biesiadowaniu i zabawach.

więcej


Zdjęcie do: Razem w drodze Q przyszłości
Data: 15 lipiec 2022
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje partnerski projekt Razem w drodze Q Przyszłości .W ramach, którego dnia 14 lipca 2022 roku została zorganizowana wycieczka na Górę Lemana do Piaszna.

Uczestnicy wzięli udział w warsztatach pieczenia chleba, wspólnym biesiadowaniu i zabawach.
więcej


Zdjęcie do: Festiwal starych rzemiosł w Modrzejewie
Data: 14 lipiec 2022
W sobotę 16.07.2022 odbędzie się festiwal starych rzemiosł w Izbie regionalnej w Modrzejewie na, który serdecznie zapraszamy !

Program:
 • Wikliniarstwo z Panem Andrzejem
 • Garncarstwo z Panem Arkuszyńskim
 • Wiejskie wesołe miasteczko
 • Wystawa maselnic
 • Warsztaty wyrobu masła
 • Malowanie na szkle z Panią Krystyną
Dodatkowe atrakcje:
 • występ artystyczny
 • wiejskie jadło
 • stoiska z rzemiosłem
więcej


Zdjęcie do: Festyn smaków regionalnych w Tuchomku
Data: 13 lipiec 2022
Zapraszamy na festiwal smaków regionalnych, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 17.07.2022 w Tuchomku na boisku sportowym.

Program:
 • Gry i zabawy strażackie dla młodzieży i dorosłych
 • Amatorski turniej łucznicy
 • Występ artystyczny zespołu " Płomykowe Nutki"

Dodatkowe atrakcje:
 • Smakołyki ze stołu biesiadnego
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij