Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Druhowie OSP Trzebiatkowa wygrali Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Bytowie
Data: 27 czerwiec 2022
Druhowie OSP Trzebiatkowa z ogromna przewagą prawie 7 sekund wygrali Powiatowe zawody Sportowo-Pożarnicze w Bytowie, wygrali oby dwie konkurencje sztafetę i ćwiczenie bojowe.

Zwycięzcom gratujemy i życzymy sukcesu w zawodach wojewódzkich.
więcej


Zdjęcie do:  30 lecie nowej Szkoły Podstawowej w Kramarzynach
Data: 27 czerwiec 2022
W sobotę, 25 czerwca 2022 r., Szkoła Podstawowa w Kramarzynach obchodziła 30-lecie funkcjonowania w nowym budynku (1922 – 2022).
więcej


Zdjęcie do:  Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Data: 24 czerwiec 2022
Drodzy Uczniowie i Rodzice, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Oświaty
więcej


Zdjęcie do:  Kampania
Data: 24 czerwiec 2022
Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaką może być włamanie. Właśnie dlatego Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE organizuje kampanię „Stop włamaniom do domów”.
więcej


Zdjęcie do:  Szczepienia ochronne wśród dzieci z Ukrainy
Data: 24 czerwiec 2022
W związku z pobytem na terenie Gminy Tuchomie ok. 35 dzieci z Ukrainy w wieku od 0 do 18 lat, Państwowy Inspektor Sanitarny w Bytowie przekazuje w załączeniu materiały informacyjne dotyczące opieki profilaktycznej nad dziećmi w Polsce opracowane w języku ukraińskim przez Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii.
więcej


Zdjęcie do:  Zjazd Rodzin Trzebiatowskich.
Data: 20 czerwiec 2022
W sobotę, 18 czerwca 2022 r., odbył się w Tuchomiu Zjazd Rodzin Trzebiatowskich (Zmuda, Jutrzenka, Malotki i Chamier).
więcej


Zdjęcie do:  Wspólna strategia rozwoju
Data: 20 czerwiec 2022
Gmina Tuchomie w ramach Partnerstwa „Obszaru Środkowe Pomorze – część środkowa” bierze udział w tworzeniu wspólnej strategii rozwoju.
więcej


Zdjęcie do:  GKRPA ogłasza konkurs
Data: 17 czerwiec 2022
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchomiu ogłasza konkurs na realizację zadania : Dofinansowanie obozów dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym i z grup ryzyka.
więcej


Zdjęcie do:  Informacja dotycząca prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników
Data: 15 czerwiec 2022
Celem przepisów jest zwiększenie dochodów w gospodarstwach rolnych, upowszechnianie produktów lokalnych, skrócenie i dywersyfikacja kanałów dystrybucji poprzez tworzenie miejsc bezpośredniej sprzedaży dla spożywczych produktów lokalnych.
więcej


Zdjęcie do:  Akcja krwiodawstwa w Tuchomiu
Data: 15 czerwiec 2022
W dniu 14 czerwca 2022 roku przy remizie Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchomiu zorganizowała zbiórke krwi. Przy „krwiobusie” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku zgromadzili się licznie strażacy z całego powiatu bytowskiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, mieszkańcy oraz goście m.in. z powiatu słupskiego. Łącznie ponad 40 osób oddało prawie 15 litrów krwi w dniu kiedy obchodzony był Światowy Dzień Krwiodawstwa.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij