Oficjalny portal Gminy Tuchomie - Wersja kontrastowa serwisu

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zdjęcie do:  Uwaga Silny wiatr
Data: 20 maj 2022
Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 2
Biuro: IMGW-PIB Biuro Meteorologiczne Prognoz Morskich w Gdyni
Obszar: województwo pomorskie
Ważność: od 21 maja 2022 od godz. 2:00 do godz. 15:00
Przebieg: 
Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
 
więcej


Zdjęcie do:  Konsultacje projektu Raportu o stanie Gminy Tuchomie za rok 2021.
Data: 20 maj 2022
Przedstawiam Państwu projekt Raportu o Stanie Gminy Tuchomie za rok 2021. Jest to dokument przedstawiający podsumowanie działalności Wójta Gminy Tuchomie w roku 2021, w szczególności zawiera informacje o stanie realizacji zadań publicznych w naszej gminie.
więcej


Zdjęcie do:  GKRPA ogłasza konkurs
Data: 20 maj 2022
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchomiu  ogłasza konkurs na realizację zadania :
Prowadzenie oddziaływań i/lub realizacja programów/ działań z zakresu promocji zdrowia i aktywności fizycznej, z wykorzystaniem strategii profilaktycznych, skierowanych w szczególności do dzieci i młodzieży oraz rodziców, w tym grup/ osób prezentujących zachowania problemowe/ryzykowne .
więcej


Zdjęcie do:  Gościliśmy Wicemarszałka Województwa Pomorskiego i Przewodniczącego Sejmiku.
Data: 20 maj 2022
W dn. 20 maja 2022 r. gościliśmy w Urzędzie Gminy w Tuchomiu Pan Leszka Bonnę - Wicemarszałka Województwa Pomorskiego oraz Pana Jana Kleinszmidta - Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego.
więcej


Zdjęcie do:  Promocja książki „GABI” i haft. Tradycja, pasja i praca
Data: 20 maj 2022
W dn. 19 maja 2022 r., w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się promocja książki Pani Gabrieli Recy „„GABI” i haft Tradycja, pasja i praca”.
więcej


Zdjęcie do:  Aukcja na drewno opałowe
Data: 20 maj 2022
Wójt Gminy Tuchomie ogłasza pisemną aukcję, której celem jest zbycie drewna opałowego za kwotę jaką oferent zaproponuje w złożonej ofercie, przy czym oferent zobowiązany będzie do samodzielnego pozyskania drewna poprzez mechaniczną wycinkę drzew (i/lub obcięcie gałęzi drzew) rosnących w pasie drogowym drogi gminnej 182016G (działka nr 254), 182017G (działka nr 201) na terenie gminy Tuchomie (wskazanych i oznaczonych przez gminę).
więcej


Zdjęcie do:  Obowiązek złożenia oświadczenia o zdalnej nauce w Ukrainie.
Data: 19 maj 2022
Kontynuowanie przez ucznia zdalnej nauki w Ukrainie wyłącza obowiązek szkolny w polskim systemie oświaty. Konieczne jest jednak złożenie stosownego oświadczenia.
więcej


Zdjęcie do:  Bezpieczne przejście dla pieszych.
Data: 19 maj 2022
Dobiegają końca prace związane z budową bezpiecznego przejścia dla pieszych w ciągu drogi gminnej w miejscowości Tuchomie (ul. Słoneczna).
więcej


Zdjęcie do:  Konkurs Grantowy
Data: 17 maj 2022
Fundacja Rozwoju Lokalnego „Parasol” we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza kolejną  edycję Lokalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
więcej


Zdjęcie do:  Wyniki etapu gminnego konkursu
Data: 16 maj 2022
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2022" organizowanego przez Województwo Pomorskie przy współudziale pomorskich gmin i powiatów.
więcej


Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij