Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Bezpieczna ZIMA


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Zima jest szczególną porą roku, jednakże zimowa aura niesie ze sobą wiele zagrożeń. Zagrożenia z nią związane, jak np. długotrwałe, intensywne opady śniegu, ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność niosą za sobą wiele negatywnych skutków dla ludzi i zwierząt. Co roku z wychłodzenie umiera kilkadziesiąt osób. Dlatego reagujmy, gdy mamy informację o osobach nocujących w nieogrzewanych altankach, pustostanach, czy innych miejscach, które nie zapewniają bezpiecznego schronienia. Nie przechodźmy obojętnie obok śpiących na przystankach, zadbajmy także o starszych sąsiadów, którzy podczas zimowych dni mogą potrzebować naszej pomocy.  Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 czy na policję 997, który może uratować komuż życie.

W naszej gminie są przygotowane dwa mieszkania socjalne, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni. Osoby zainteresowane mogą uzyskać pomoc pod nr telefonu: 59 821 50 49.
 
Jednocześnie przypominamy, iż na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków spoczywa obowiązek usuwania zalegającego na dachach śniegu i lodu.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurami dotyczącymi bezpieczeństwa w okresie zimowym, opublikowanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Pliki do pobrania:
Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij