Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Herb gminy
Przedstawia rycerza w posrebrzanej zbroi w pozycji stojącej. W prawej ręce trzyma miecz, w lewej tarczę mającą kształt zbliżony do trójkąta. Na głowie ma hełm zakończony małym krzyżykiem. Cała postać uwieczniona jest na tarczy, której połowa lewa jest zielona, a prawa niebieska. Barwa zielona oznacza roślinność natomiast niebieska wodę i powietrze.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 27 maj 2013
W Piasznie zamiast asfaltu wylano ponad 200 - metrowy odcinek drogi z betonu.
Próbny odcinek drogi powstał w Piasznie od miejsca gdzie kończy się asfalt, do cmentarza. Droga ma 2,8 m szerokości i 15 cm grubości.

Do budowy zastosowano Technologię betonu wałowanego (ang. RCC - Roller Compacted Concrete) wykorzystywana jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz w krajach Zachodniej Europy. Ma zastosowanie do budowy dróg lokalnych, placów postojowych i parkingów. Technologia ta łączy zalety nawierzchni dróg betonowych, takich jak: trwałość, odporność na koleinowanie, niskie koszty eksploatacyjne z szybkością układania i krótkim czasem oddania do użytkowania typowym dla nawierzchni asfaltowych.

Wykonawcą drogi było Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane Harat z Miastka, które dzięki środkom z POIG zakupiło kombajn do wylewania betonowych dróg i w ramach działań promocyjnych zaproponowało nam budowę odcinka takiej drogi.

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij