Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 21 lipiec 2021
Przebudowa trzech przejść dla pieszych przy szkole w Tuchomiu znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021, w zakresie zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych.
W ramach realizacji projektów wszystkie te przejścia zostaną wyniesione, oświetlone, odwodnione, dodatkowo oznakowane oraz wykonane zostaną nowe chodniki o łącznej długości 450 metrów bieżących. Szacowany koszt wynosi 303 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie od 50 do 80%.
Przebudowa skrzyżowań przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa pieszych, co ma szczególne znaczenie ze względu na bliską lokalizację żłobka, przedszkola i szkoły.


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij