Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 25 czerwiec 2013
W piątek 21.06.2013 w Stężycy odbyły się finały wojewódzkie turnieju "Tymbark - z podwórka na stadion". W turnieju wzięło udział 17 najlepszych drużyn z województwa w kategorii chłopców w wieku 10 lat.
Nasza drużyna zajęła wysokie 2 miejsce ulegając dopiero w wielkim finale drużynie UKS Jedynka Reda. To wielki sukces dla tych młodych zawodników, którzy godnie zaprezentowali Powiat Bytowski na tym szczeblu rozgrywek. Nasi zawodnicy dostali jeszcze jedno wyróżnienie - Filip Krycki został najlepszym zawodnikiem turnieju.

W całym turnieju nasza drużyna strzeliła 34 bramki i straciła ich tylko 8.

Gratulujemy!

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij