Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 19 maj 2014
W 2012 roku dokonano podziału Gminy Tuchomie na 15 jednomandatowych okręgów wyborczych oraz podziału Gminy Tuchomie na 4 stałe obwody głosowania.
Obwody zostały dopasowane do okręgów jednomandatowych, w których będziemy głosować w wyborach samorządowych. 
 
W związku z tym w gminie Tuchomie utworzono dodatkowo nowy obwód głosowania w Zespole Szkół w Tuchomiu oraz zmieniono granice niektórych, dotychczasowych obwodów.
 
W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego – 25 maja 2014 roku,  mieszkańcy na terenie Gminy Tuchomie głosować będą w obwodach jak niżej:
 
Numer obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba Obwodowej
Komisji Wyborczej
1 Tuchomie Zespół Szkół, ul. ks. Jana
Hinza 1, Tuchomie
2 Masłowice Tuchomskie (w tym Sośnica), Modrzejewo, Nowe Huty, Piaszno, Tągowie, Tuchomko, Zagony Urząd Gminy, ul. Jana III Sobieskiego 16, Tuchomie
 
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
3 Ciemno, Masłowice Trzebiatkowskie, Masłowiczki, Trzebiatkowa Wiejski Ośrodek Kultury,
Trzebiatkowa 37
4 Kramarzyny Wiejski Ośrodek Kultury,
ul. Leśna 1,  Kramarzyny
 
Dla celów głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, wyznacza się Obwodową Komisję Wyborczą Nr 3 z siedzibą: Wiejski Ośrodek Kultury, Trzebiatkowa 37.
 
Lokale wyborcze otwarte  będą w dniu 25 maja 2014r.  w godzinach od 7.00 do 21.00

Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij