Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Dominum tuchomskie
W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Inwestycje


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Status: zakończona
Data rozpoczęcia: 2 czerwiec 2014
Data zakończenia: 29 sierpień 2014
Na terenie gminy Tuchomie powstały kolejne ekologiczne lampy oświetleniowe. Dzięki środkom z funduszy sołeckich oraz 50 procentowemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu „Słoneczne Pomorze” zainstalowano lampę hybrydową w Trzebiatkowej, lampę solarną w Tągowiu oraz parkową lampę solarną w Masłowicach Trzebiatkowskich.

Lampy powstały w miejscach, gdzie doprowadzenie energii elektrycznej i montaż tradycyjnych opraw oświetleniowych były ekonomicznie nieuzasadnione.

Zastosowanie autonomicznych punktów oświetleniowych przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie obniżenia emisji CO2 do atmosfery.

W ramach konkursy przeprowadzono również w szkołach w Tuchomiu i Kramarzynach kampanię informacyjno-edukacyjną o korzyściach środowiskowych ze stosowania odnawialnych źródeł energii.
 
Pliki do pobrania:

E-mail:*
Nick:*
Treść opinii:*
Podaj wynik działania:*
(np.: 5 plus 9, należy wpisać 14)

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij