Oficjalny portal Gminy Tuchomie

Urząd Gminy
w Tuchomiu

Menu główne


Narzędzia

Menu lewe

Czy wiesz, że ...
Chocimir z Tuchomia
Według przekazów źródłowych, w średniowieczu Tuchomie stanowiło „stolicę” osobnego terytorium, którego panem (właścicielem) był możny rycerz Chocimir. Żyjący w pierwszej połowie XIV w. Chocimir, w literaturze historycznej zwany też Chocimierzem lub Kazimierzem z Tuchomia, pochodził z możnego, najpotężniejszego na przełomie XIII i XIV w. pomorskiego rodu Święców. Rodzina ta wywodziła się z okolic Słupska w których posiadała wsie Krępa, Lubuń i Kobylnica oraz nieużytki, na których w XIV w. powstało Łosino.

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 26 lipiec 2021
W dniu 23 lipca 2021 r. Wójt Gminy Tuchomie Pan Jerzy Lewi Kiedrowski, w imieniu Gminy Tuchomie, zawarł z Samorządem Województwa Pomorskiego umowę o udzielenie dotacji na modernizację drogi dojazdowej w Ciemnie - wybudowania.
W uroczystym podpisaniu umowy, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Bytowie, udział wzięli m.in. Pan Leszek Bonna – Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Pan Jan Kleinszmidt – Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz włodarze okolicznych gmin, które również otrzymały tego rodzaju dotacje.
W związku z realizacją umowy gmina otrzyma kwotę 147.690 zł (50% kosztu zadania), która zostanie wykorzystana na budowę ok. 600 metrowego odcinka drogi asfaltowej w Ciemnie, która prowadzi do 8 budynków, w tym 4 letniskowych. Realizacja zadania nastąpi jeszcze w bieżącym roku. Obecnie oczekujemy na oferty w związku z ogłoszonym przetargiem. Kwota 10 tys. zł, na realizację tej inwestycji, została przeznaczona przez mieszkańców Ciemna w tegorocznym funduszu sołeckim.


Powrót

Do góry


Stopka

design by fast4net

Zamknij